Служба безпеки України затримала настоятеля одного з храмів Харківської єпархії УПЦ Московського патріархату, який підозрюється в роботі на російських окупантів.
Про це інформує пресцентр СБУ.
За даними слідства, на замовлення РФ фігурант зливав інформацію про Сили оборони у Харкові. Зокрема, він намагався встановити орієнтовну кількість особового складу та наявне озброєння на українських блокпостах поблизу міста.
Також протоієрей відстежував маршрути переміщення військової техніки ЗСУ у напрямку передової. Отримані відомості клірик месенджером направляв агресору у вигляді позначок на гугл-картах та їхнім детальним описом.
Окупанти планували використати ці розвіддані для підготовки ракетно-бомбових ударів по локаціях Сил оборони, які залучені до захисту Харкова.
За даними СБУ, 43-річний протоієрей почав виконувати ворожі завдання у жовтні 2024 року. Він народився у Мелітополі, а з 2009 до 2018 року перебував на території Росії. Згодом він приїхав до Харкова, де працював ІТ-фахівцем єпархіального управління УПЦ (МП) та був призначений настоятелем місцевого храму.
Під час обшуків у затриманого вилучили телефон із доказами співпраці з окупантами. Також у нього виявлено російські рублі та кремлівські нагороди.
Слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості. Йому загрожує 8 років тюрми.
Нагадаємо, навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.
20 серпня 2024 року у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією.
Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, яка здійснює агресію проти України, — Росією.
Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.
Також нагадаємо, що проти понад 100 священників УПЦ МП відкрили провадження. СБУ уточнила, що майже 50 священнослужителям повідомили про підозру, а 26 вже отримали вироки суду.
Російські окупанти атакували Запоріжжя. Унаслідок удару в одному із районів міста виникла пожежа.
23 та 24 квітня на станції метро «Позняки» відбудеться ярмарок вакансій. Із 9:00 до 13:00…
Якщо Трамп відмовиться від України, Велика Британія і Європа будуть змушені заповнити цю прогалину. Оскільки…
Українською пам’ятник «озвучив» офіційний голос S.T.A.L.K.E.R.2 Олександр Лаптій, а англійською — американський актор, зірка кіносаги…
Китай запровадив санкції проти деяких членів Конгресу США, урядовців і керівників неурядових організацій за «кричущу…
Містяни збирають кошти на лікування найстарішого цукрового клену на столичному Подолі.