Categories: Без рубрики

Що робити, аби не було маскне? У МОЗ дали рекоменації по догляду за шкірою під час карантину

Маскне – акне, спричинене довгостроковим носінням маски або респіратора.

Яким має бути “карантинний” догляд за шкірою обличчя – розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.

На думку фахівців, під час пандемії COVID-19 відмовитися від масок неможливо, оскільки маски – це ефективний спосіб захистити себе й оточуючих від ковіду. Проте для чутливої шкіри чи для людей, які носять її на постійній основі, вона може створювати дискомфорт у вигляді маскне.

Як пояснює Олександр Літус – завідувач кафедри дерматовенерології Національного університету охорони здоров’я України ім. П. Шупика, причина маскне –  піт і волога, які утворюються під маскою та осідають на шкірі, закупорюючи пори.

З кожним видихом вологість під маскою збільшується, створюючи ефект парника. Підвищена вологість впливає на pH шкіри, а це може призвести до активнішого розмноження бактерій і сприяти появі запалення. Зазвичай запалення з’являються в області підборіддя, носа і щік“, – каже лікар.

Як доглядати за шкірою обличчя при носінні маски?

  • Коли ви знімаєте маску, необхідно вмити обличчя теплою водою. Нову маску слід надягати лише на сухе обличчя – впевніться, що шкіра обличчя висохла після вмивання.
  • Не забувайте своєчасно їх міняти. Одну маску не носіть більш як 3-4 години.
  • Перед тим, як надіти маску і після її зняття умийтеся й очистіть шкіру. Бажано зробити невелику перерву перед надяганням нової маски, дати шкірі «подихати». Але робити це треба за умови знаходження в безпечному середовищі, не “відпочивайте від маски” в людному місці.
  • Щоб запобігти тертю, бажано використовувати зволожуючий крем і лосьйони, які пом’якшують шкіру (емолієнти).
  • У спекотний період можна використовувати сонцезахисні креми, які містять цинк або титан – вони будуть виступати в якості бар’єра від будь-якого тертя і подразнення.
  • Періодичне вмивання обличчя шампунем від лупи, який містить кетоконазол чи сульфід селену, також заспокоює шкіру і допомагає видалити надлишки дріжджового грибка, особливо навколо рота і в носощічній складці.
  • До вечірнього догляду за шкірою можна додати засоби, до складу яких входять такі активні речовини, як саліцилова кислота та інші альфагідроксикислоти (для відлущення змертвілих ділянок шкіри), а також бензоїлпероксид, олія чайного дерева або екстракт ромашки (протизапальна і заспокійлива дія). Такі гелі, тоніки й пінки легко знайти в лінійках для проблемної шкіри.
  • Під час нанесення варто бути обережними, особливо, якщо ваша шкіра значно подразнена. У такому випадку обирайте понижений рівень концентрації, або тимчасово перейдіть на делікатні, заспокійливі та зволожуючі засоби. Ексфоліанти бажано використовувати не дуже часто: 2-3 рази на тиждень.
  • На запальні елементи можна застосовувати засоби для точкового нанесення – гідрогелеві патчі, мазі та лосьони.

При яких симптомах час звертатися до фахівця-дерматолога?

Поява вираженого запалення, набряку є ознаками периорального дерматиту. Це свідчить про те, що приєдналася вторинна інфекція. Також у теплому й вологому середовищі під маскою часто створюються сприятливі умови для розвитку кандидозної грибкової мікрофлори.

В усіх цих випадках звичайні косметичні засоби по догляду за шкірою вже не допоможуть впоратися з проблемою. Спроби самолікування часто призводять до необдуманого використання гормональних препаратів, які навіть при місцевому застосуванні можуть призводити до подальшого погіршення ситуації та виникнення нових ускладнень. Тому, в таких випадках необхідно звернутися до лікаря і використовувати лікувальні засоби для місцевого застосування лише за його призначенням.

Чи можна користуватися косметикою під маску?

Використання тонального крему збільшує ризик виникнення ускладнень у вигляді маскне. На час носіння маски краще відмовитися від щільного тонального крему, або хоча б не наносити його на ділянку під маскою.

Фото: МОЗ

Recent Posts

Суд залишив пам’яткоохоронний статус історичній будівлі на Набережно-Хрещатицькій 13

Суд залишив в силі охоронний статус старовинних лазень купця Бубнова на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13.

2 хв. ago

Келлог назвав позитивними переговори в Лондоні

Спецпредставник США Кіт Келлог назвав позитивними переговори з українською стороною в Лондоні в середу, 23…

24 хв. ago

Російська атака: поранені 2 залізничники, пошкоджено колію і будівлі УЗ

Машиніст поїзда та провідник дістали поранення внаслідок російської комбінованої атаки уночі 24 квітня, пошкоджено колію…

34 хв. ago

Внаслідок нічної атаки на Київщині пошкоджені житлові будинки, поранені люди

Внаслідок російської комбінованої атаки РФ у Бучанському районі Київщини постраждали дві жінки. Пошкоджені будинки, авто та…

42 хв. ago

Зеленський дав велике інтерв’ю Бену Шапіро

Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв'ю відомому американському журналісту Бену Шапіро.

46 хв. ago

Держдеп заперечує плани зняття санкцій з «Північного потоку — 2» та інших енергоактивів РФ

Державний секретар США Марко Рубіо заперечив інформацію в медіа, що Штати працюють над зняттям санкцій…

58 хв. ago