У Росії вийшли з розслідування по справі MH17 щодо збиття малайзійського літака у 2014 році.
Про це заявили в міністерстві закордонних справ Російської Федерації.
У Росії заявили, що припиняють брати участь у розслідуванні Міжнародної організації цивільної авіації, яка розглядала подання Австралії та Нідерландів проти РФ щодо збиття малайзійського рейсу MH17 у 2014 році. Там кажуть, що нібито в компетенції ICAO не входить розслідування авіакатастрофи рейсу MH17. А втім, Росія погодилася на це розслідування, сподіваючись на «професійний діалог».
МЗС Росії звинуватили країни “колективного Заходу” в тому, що вони відмовилися брати до уваги результат розслідування Міжнародного Суду ООН від січня 2024 року, де відхилили вимоги покласти на Росію відповідальність за загибель рейсу MH17. Також у відомстві зазначили, що члени ICAO вже заздалегідь погодилися зі звинуваченнями в адресу РФ з боку Нідерландів та Австралії, що нібито зробило розслідування необ’єктивним.
“У таких умовах говорити про неупереджене встановлення фактів і тим більше про справедливе рішення неможливо. Рада ICAO — невідповідне місце для пошуку правди. Частиною затіяного в ній “спектаклю” нам залишатися не має сенсу”, — заявили у МЗС РФ.
Нагадаємо, у березні 2023 року Міжнародна організація цивільної авіації погодилася розглянути подання Нідерландів та Австралії проти Росії через збиття малайзійського літака рейсу MH17. Обидві країни прохали ICAO, аби та встановила роль Росії у трагедії MH17. Стверджувалося, що підтвердження факту відповідальності РФ у цьому інциденті може дозволити вимагати компенсації від РФ.
17 липня 2014 року пасажирський літак Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, збили на Донеччині. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули. Для розслідування авіакатастрофи менш ніж за місяць сформували Об’єднану слідчу групу (JIT) із представників органів кримінального розшуку Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України, які зрештою й розпочали розслідування. Росія свою причетність до злочину заперечує.
17 листопада 2022 року Окружний суд Гааги оголосив вирок у справі, де винними визнали громадян РФ Ігоря Гіркіна-Стрєлкова, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка. Суд призначив їм довічне ув’язнення і схвалив виплату компенсації родичам загиблих у повному обсязі — понад 16 мільйонів євро. Окрім того, було визнано, що Росія фактично контролювала самопроголошену “ДНР” щонайменше з травня 2014 року.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.