Адміністрація Джо Байдена розглядає можливість посилення санкцій проти Росії, намагаючись скоротити фінансування військової агресії та створити передумови для мирних переговорів. Такий крок, хоч і запізнілий, може стати потужним важелем тиску на режим Володимира Путіна.
РФ знайшла
Про це пише Bloomberg.
Видання зазначає, що нафтові та газові доходи склали майже третину бюджету Росії у 2023 році, що зробило їх ключовим джерелом фінансування війни. Західні демократії вже ввели широкий спектр санкцій, що торкнулися транспорту, фінансів, енергетики та технологій. Однак Росія демонструє високу здатність до їх обходу. Наприклад, через транзитні маршрути у країнах, таких як Вірменія, Казахстан та Грузія, Росія продовжує отримувати доступ до західних товарів.
Bloomberg нагадує, що серед ключових механізмів санкцій став нафтовий ціновий ліміт у $60 за барель. Спочатку це обмеження працювало ефективно, але з часом Росія адаптувалася, створивши “тіньовий флот” танкерів, які використовують страхові послуги та сервіси поза західними ринками. Крім того, країни, як-от Китай, Індія та Туреччина, активно купують російську нафту, переробляючи її на паливо, яке потім легально продається до ЄС та США.
Агенція зазначає, що санкції повинні стати дієвішими. Наприклад, санкціонування суден, що перевозять російську нафту, має бути посилене. Це допоможе обмежити транспортні можливості Росії. Також Захід повинен впроваджувати вторинні санкції для компаній і банків, які купують нафту вище встановленого цінового ліміту або фінансують ці угоди. Крім того, держави – члени ЄС повинні стандартно застосовувати санкції та посилити перевірки документів, які надають судновласники.
Посилення санкцій вимагатиме значної дипломатичної роботи. Індія, важливий партнер США, вже виявляє невдоволення через необхідність дотримуватися санкцій щодо інших країн, таких як Іран. Китай, своєю чергою, показує готовність до контрдій на американські обмеження. Надання компаніям певного перехідного періоду може зменшити дипломатичну напругу.
Санкції підвищують економічні витрати для Путіна, чия економіка вже відчуває значний тиск. Вони також створюють більше важелів впливу для України та Заходу в майбутніх переговорах, підсумували у Bloomberg.
Державний секретар США Марко Рубіо призначив колишнього члена своєї команди в Сенаті і бізнес-консультанта Брендана…
В Україні зафіксували масові збої у роботі застосунку «Дія» та деяких інших цифрових сервісів.
Президент України Володимир Зеленський, перша леді Олена Зеленська прибули до Рима для участі у церемонії…
26 квітня 2025 року виповнюється 39 років з дня однієї з найстрашніших техногенних катастроф в…
Провідна неділя — це особливий день у християнській традиції, коли люди вшановують пам’ять померлих, відвідують…
Також американський президент додав, що «робота над загальною мирною угодою між Росією та Україною йде…