Батьки школярів стверджують, що викладання християнської етики "дискримінуватиме учнів інших віросповідань".
Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
У Міністерстві освіти й науки України пропонують із 2022 року для учнів 5-9 класів розповідати про основи християнства. Зокрема в проекті типової освітньої програми передбачають, що в середній школі має бути обов’язковим предмет «Етика/Курси морального спрямування».
Чимало батьків, чиї діти навчаються в школах, виступили проти такої ініціативи. Дехто каже, що учні й так перевантажені, а хтось обурюється, що цим предметом нав’язуватимуть релію та дискримінуватимуть школярів інших віросповідань.
У програмі «Київ. NewsRoom» щодо цього питання поспілкувалися Леонід Лебедєв, радник міністра соцполітики в 2019-2020 роках, голова благодійного фонду «Зміни одне життя – Україна», та Роман Бондаренко, юрист громадського об’єднання «БАТЬКИ SOS».
Леонід Лебедєв наголосив, що з 2022 року планують вводити в шкільну програму не основи християнства, а основи християнської етики.
«До речі, з 1992 року в декількох областях – Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській – за заявою батьків, такий предмет уже почав викладатися в декількох школах. Наразі вже понад 10 років цей предмет викладається у всіх школах України, але це був позакласний предмет, який діти відвідували за бажанням», – розповів Леонід Лебедєв.
Водночас, за словами голови благодійного фонду «Зміни одне життя – Україна», наразі проектом навчальної програми передбачають, що курс етики мають викладати, але школи самостійно обиратимуть напрям дисципліни.
Роман Бондаренко, зі свого боку, зазначив, що християнська етика викладатиметься на «Курсах морального спрямування». Відтак, саме на цих курсах дітям вкладатимуть в голови віру в Бога та різні релігійні міфи та нав’язування.
«У нашій країні всі релігійні організації відокремлені від держави, а школа відокремлена від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’зкова. Тому, якщо в школах запроваджується християнська етика, то це є порушенням Конституції», – наголосив юрист громадського об’єднання «БАТЬКИ SOS».
Також Роман Бондаренко запропонував вивчати етику інших релігій – мусульманства, атеїзму, буддизму тощо. У кращому разі чоловік передбачає введення в програму релігієзнавства як навчальної дисципліни.
«Не може бути етики якоїсь релігії в школах. Просто етика – будь-ласка», – зазначив Роман Бондаренко.
Леонід Лебедєв, зі свого боку, наголосив, що такий предмет ніяк не порушує Конституції країни, у якій 80% населення вважає себе віруючими.
«Декілька днів тому міністр освіти та науки України розповів, що предмет буде називатися етикою, але сам заклад вибиратиме для себе варіант. Якщо батьки закладу будуть проти – діти вивчатимуть вивчати якісь інші основи етики», – розповів Леонід Лебедєв.
Та все ж Роман Бондаренко, представник громадського об’єднання «БАТЬКИ SOS», залишився зі своєю думкою.
«Якщо більшість шкіл оберуть для себе християнську етику, а дитина там навчатиметься іншого віросповідання – що робити цій дитині на таких уроках?» – сказав Роман Бондаренко.
Фото: unsplash
Європа готова прийняти запропонований Дональдом Трампом "мирний план", у якому передбачається визнати контроль Росії над Кримом і…
Щонайменше 32 туристи загинули в результаті теракту в Індії під час візиту до країни віцепрезидента…
Адміністрація Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідера…
Президент США Дональд Трамп допустив зниження мит на товари з Китаю та наголосив, що Пекіну…
Росіяни знищили енергетичний об’єкт, який забезпечував електроенергією Херсон. Ворог дві доби обстрілює енергетичну інфраструктуру міста.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа може відмовитися від посередництва…