Україна побудувала новий оборонно промисловий комплекс. Премʼєр-міністр наголосив, що для нарощення власного виробництва нам потрібна допомога міжнародних партнерів за зразком «данської моделі». Україна вже отримала понад $1 млрд для оплати українського виробництва зброї для ЗСУ.
Про це на брифінгу повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами прем’єра, нині спроможності ОПК зросли у 35 разів — до 35 млрд доларів на рік. За словами Шмигаля, за останні два роки Україна втричі збільшила виробництво артилерії, бронетранспортерів — у 5 разів, протитанкової зброї — у 2 рази, а боєприпасів — у 2,5 раза.
“Це вагомий здобуток. За два роки виробництво артилерії збільшилося втричі, бронетранспортерів у 5 разів, протитанкової зброї у 2 рази, боєприпасів у 2,5 раза. Зараз ми виробляємо близько третини від необхідної нам зброї, наша мета 50%, щонайменше”, — повідомив голова уряду.
Починаючи з 2025 року, Україна зможе повністю забезпечувати свої потреби в артилерії. “Україна виробляє всі види дронів для власного використання і може забезпечувати майже всю потребу в дронах: морських, повітряних, наземних. Україна виробляє власну артилерію, і протягом цього року ми будемо спроможні забезпечити 100% потреби в артилерії власним виробництвом. Ми розпочали й активно нарощуємо виробництво артилерійських боєприпасів, і цього року будемо спроможні забезпечити великий відсоток артилерійських боєприпасів 155-го натовського калібру, 105-го калібру, 122-го калібру. Виробництво мін для мінометів 80-го і 120-го калібрів – практично можемо говорити надзвичайно високий відсоток”, – сказав він.
Шмигаль додав, що виробництво зброї впирається не в промислові потужності, а у фінансові спроможності держави. Тому Україна сподівається на допомогу партнерів за “данською моделлю”.
“Данія заплатила кошти за 18 українських “Богдан”. Це був перший досвід, коли [інша країна] заплатила кошти українському виробнику за український товар і передала цей товар Збройним Силам України. Станом на сьогодні вже понад $1 млрд ми отримали від країн-партнерів, які оплатили виробництво української зброї, не лише артилерії, але також дальніх дронів, артилерійських снарядів, мін і іншої зброї. Ми нарощуємо цю співпрацю, і, власне, ось ця “данська модель” є надзвичайно важливим і цікавим для нас інструментом. Ми закликаємо всіх партнерів рухатись, власне, таким чином”, – сказав прем’єр.
Він розповів, що загалом Україна самостійно виробляє понад 30% необхідної для захисту зброї, техніки та боєприпасів. План на 2025 рік – збільшити цей показник до 50%.
“За останні три роки Україна побудувала новий абсолютно оборонно-промисловий комплекс, спроможності якого зросли в 35 разів до $35 млрд на рік. Зараз ми виробляємо близько третини від необхідної нам зброї. Наша мета – 50% щонайменше. Ми виробляємо найбільше у світі бойових дронів. Минулого року було виготовлено понад 1 млн, цього року наша ціль – понад 2,5 млн бойових дронів для наших Збройних Сил. Над цим працюють понад 500 українських компаній”, – сказав він.
Шмигаль також нагадав про данську модель, за якої партнери України оплачують зброю, вироблену тут для Сил оборони. За словами прем’єр-міністра, за такою моделлю у 2024 році вдалося залучити майже мільярд доларів.
Нагадаємо, Польща підтвердила призупинення допомоги США Україні. Рішення ухвалили без консультацій.
Але премʼєр зазначив, що “немає інформації, що щось зупинено”. Станом на ранок 4 березня також немає інформації про якісь зміни щодо цього.
“Допомога США триває. Уся допомога, яка була розписана пакетами за минулої адміністрації США, надходила Україні. Станом на вчорашній вечір у мене немає інформації, що щось було зупинено. Усі пакети йшли, і ми всю допомогу отримували. Станом на ранок (4 березня) я ще не узгоджував з міністром оборони, чи були якісь зміни. Якби були — я впевнений, він би про це повідомив. Немає інформації негативної, допомога тривала станом на вчора”, — сказав Шмигаль.
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…
Згідно з розрахунками Фонду, загальний держборг України у 2024 році, після двох років повномасштабної війни…
Home Sweet Home: Rebirth — це надприродний хорор, заснований на популярній тайській відеогрі Home Sweet…
Ексгумації підлягають поховання радянського розвідника, агента НКВС, диверсанта, спецагента-ліквідатора Миколи Кузнєцова (справжнє ім’я Никанор) і…
Росія внесла 21-го парламентаря з Великої Британії у «стоп-лист» для в'їзду в країну