Канцлер ФРН Олаф Шольц у неділю розпочав триденну поїздку до Китаю.
BERLIN, GERMANY - JUNE 12: German Finance Minister and Vice Chancellor Olaf Scholz and Economy and Energy Minister Peter Altmaier (not pictured) speak to the media about the new economic stimulus package during the coronavirus pandemic on June 12, 2020 in Berlin, Germany. The German government has put together a EUR 130 billion economic stimulus package that includes tax cuts, purchase and investment incentives, aid for small and medium-sized businesses and social relief measures. (Photo by Sean Gallup/Getty Images)
Про це пише Reuters.
Найтриваліший закордонний візит канцлера з моменту його вступу на посаду має на меті зміцнити зв’язки з головним торговим партнером Німеччини та спробувати врегулювати розбіжності з низки питань, включаючи неринкові торговельні практики Китаю та його підтримку Росії.
Шольц, у складі делегації якого топменеджери кількох великих німецьких корпорацій, розпочав поїздку в південно-західному мегаполісі Чунцін. Він також відвідає Шанхай і Пекін, де зустрінеться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і прем’єр-міністром Лі Цяном.
Останнім часом, пише видання, позиція Берліна щодо Китаю стала більш критичною, в першу чергу через його ставлення до війни в Україні.
Минулого року Німеччина також опублікувала свою першу стратегію щодо Китаю, описуючи його «нечесні торгові практики» та ризики для ланцюгів поставок у разі потенційного конфлікту навколо Тайваню, а також закликаючи «зменшити ризики». Проте зусилля з диверсифікації від Китаю поки що неоднозначні.
У неділю в Чунціні Шольц відвідає завод водневих паливних елементів німецької корпорації Bosch, привернувши увагу до галузі, в якій між Європою і Китаєм зростає напруженість.
ЄС проводить кілька розслідувань того, чи китайські виробники екологічно чистих технологій, як-от електромобілів та засобів «зеленої» генерації, отримували державні субсидії, що дозволили їм значно здешевити кінцеву продукцію, експорт якої до ЄС може завдати шкоди місцевим виробникам.
Німецька автомобільна промисловість побоюється, що такі розслідування можуть призвести до торговельної війни, яка зашкодить їх перспективам на найбільшому автомобільному ринку світу в Китаї.
Очікується, що на переговорах із китайськими лідерами Шольц порушить питання підтримки Китаєм Росії. Німецькі офіційні особи в п’ятницю прямо заявили, що підтримка Пекіна та китайський експорт до РФ дозволяють Москві вести агресивну війну в Україні та спричиняють «зростаючу втрату репутації Китаю» в Європі та за її межами.
Про те, з якою метою Шольц відвідує Китай, ми писали тут.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.