У 2018 році президент Франції Еммануель Макрон зустрічався із засновником Телеграму Павлом Дуровим і за ланчем пропонував йому перенести штаб-квартиру месенджера до Парижа. Дуров тоді від пропозиції відмовився.
Pavel Durov, chief executive officer of Telegram, speaks during a keynote session at the Mobile World Congress in Barcelona, Spain, on Tuesday, Feb. 23, 2016. Mobile World Congress, an annual phone-industry event organized by GSMA Ltd., runs from Feb. 22 to Feb. 25. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images
Про це виданню The Wall Street Journal розповіли поінформовані джерела.
Як зазначено у публікації, тоді від пропозиції Макрона щодо створення штаб-квартири у Парижі Дуров відмовився. Окрім того, за словами одного зі співрозмовників, французький лідер навіть обговорював можливість надання Дурову французького громадянства.
Водночас у 2021 році Дуров все ж отримав французьке громадянство.
За рік до зустрічі Дурова з Макроном, тобто у 2017 році, французькі спецслужби провели спільну операцію з ОАЕ, в результаті якої був зламаний iPhone Дурова, стверджують люди, знайомі з цією справою, пише WSJ.
Шпигунська операція, про яку також не повідомлялося раніше, мала кодову назву “Фіолетова музика”. Французькі силовики були вкрай стурбовані тим, що “Ісламська держава” використовує Телеграм для вербування бойовиків і планування атак.
За словами людини, близької до Дурова, компанія роками ігнорувала виклики й судові накази, надіслані правоохоронними органами, які накопичувалися на електронній адресі компанії.
WSJ підсумовує, що хоча немає жодних ознак того, що ці попередні дискусії з Макроном або злом телефону Дурова відіграли якусь роль у його затриманні, ці деталі проливають нове світло на довгі й складні стосунки Дурова з Францією та ОАЕ.
Як повідомляли в ЗМІ, французькі судові органи продовжили 25 серпня термін утримання під вартою засновника Телеграму Павла Дурова після його арешту в паризькому аеропорту.
Ордер на арешт Дурова видала служба запобігання насильству щодо неповнолітніх (OFMIN) у межах попереднього розслідування ймовірних злочинів, включно із шахрайством, торгівлею наркотиками, кіберзалякуванням, організованою злочинністю і сприянням тероризму. Також Дурова звинувачують у невжитті заходів щодо припинення злочинного використання його платформи.
Нагадаємо, видання Politico писало, що російські військові активно використовують месенджер “Телеграм” для зв’язку на полі бою через проблеми з розгортанням власної системи безпечного зв’язку. Для Росії це також інструмент вербування диверсантів і розповсюдження пропаганди.
Один із російських блогерів відреагував на затримання засновника Телеграму Павла Дурова та зазначив, що французькі правоохоронці “практично затримали начальника зв’язку російської армії“.
У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…
У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…
У Святошинському районі Києва сталася стрілянина, внаслідок якої чоловік отримав вогнепальне поранення.
21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…