Categories: Без рубрики

Шведського журналіста у Туреччині засудили за образу Ердогана

У Туреччину Медін приїхав висвітлювати протести проти арешту мера Стамбула та головного політичного суперника президента Ердогана Екрема Імамоглу.

Турецький суд визнав винним шведського журналіста Кая Йоакіма Медіну у завданні образи президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану. Журналіста засуджено до 11 місяців позбавлення волі умовно. Попереду ще один судовий процес за звинуваченнями у зв’язках з “терористами”.

Про це повідомляє SVT.

Медін свою вину не визнав.

“Я ніколи не мав наміру ображати Ердогана. Але він публічна особа, яка керує Туреччиною вже 20 років. У Швеції дозволено писати про політичних лідерів. Це питання свободи слова”, – заявив він під час судового розгляду.

Журналіста затримали в Стамбулі у березні у межах розслідування, розпочатого після протесту в Стокгольмі у січні 2023 року, під час якого біля ратуші повісили манекен, що нагадував Ердогана.

У Туреччину Медін приїхав висвітлювати протести проти арешту мера Стамбула та головного політичного суперника президента Ердогана Екрема Імамоглу.

“Обвинувальний акт починається з протесту, в якому я не брав участі та коментаря в соціальних мережах, який я не писав”, – заявив Медін перед судом.

Адвокат Медіна Вейсел Ок вважає, що справа проти його підзахисного є політичною.

“Ця судова справа не на 100% стосується права. Це також політично вмотивована справа”, – сказав він.

Медину очікує ще один судовий процес за звинуваченням у причетності до Робітничої партії Курдистану, яку Туреччина вважає терористичною організацією. Доказами у цьому звинуваченні є журналістські статі та книга, яку Медина написав про РПК.

Журналіста утримують у в’язниці суворого режиму Сіліврі. Його адвокати подали до суду на турецьку державу, яку вони звинувачують у грубих порушеннях прав людини.

Як повідомляє SVT, закон, що забороняє образу президента Туреччини, широко використовується прокурорами країни. З моменту призначення Ердогана президентом у 2014 році кількість порушених справ можна нарахувати десятками тисяч.

Європейський суд з прав людини неодноразово ухвалював рішення, що турецька держава порушила захист свободи слова, гарантований Європейською конвенцією, під час судових розглядів та винесення обвинувальних вироків за образу президента Туреччини.

Нагадаємо, у Туреччині спалахнули масштабні протести після затримання опозиційного до влади мера Стамбула Екрема Імамоглу. Експерти зазначають, що чинний президент веде складну і заплутану гру.

Recent Posts

На Брянщині палає завод “Стріла”, що працює на ВПК Росії

Зранку 4 травня внаслідок обстрілу пошкоджено ВАТ "Стріла" у селищі Суземка Брянської області Росії. На…

6 хв. ago

Jaguar Land Rover відновлює експорт автомобілів до США

Компанія Jaguar Land Rover (JLR) відновила поставки автомобілів до США після того, як призупинила їх…

19 хв. ago

Shell може поглинути британського нафтового гіганта – Bloomberg

Shell Plc працює з радниками над оцінкою потенційного поглинання British Petroleum (BP), але чекає подальшого…

32 хв. ago

Зеленський прибув до Чехії

Президент Володимир Зеленський у неділю прибув до Чехії.

43 хв. ago

Путін “сподівається”, що Росії не буде потрібно застосовувати ядерну зброю в Україні

Під час нападу на Україну у Росії "не було необхідності" застосовувати ядерну зброю, і ватажок…

60 хв. ago

Запущена з Ємену ракета влучила в аеропорт у Тель-Авіві

Балістична ракета, запущена 4 травня з Ємену, влучила на територію ізраїльського столичного аеропорту Бен-Гуріон, пошкодивши…

1 годину ago