Випадки сексуальних домагань до жінок у громадських місцях трапляються частіше, ніж про них публічно говорять
Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.
Днями у переході між станціями київського метро “Палац Спорту” і “Площа Льва Толстого” чоловік нібито чіплявся до пасажирки – зі словами “яка дупа!” ляснув дівчину по сідницях. Та не розгубилась і вирішила надавати кривднику стусанів. На допомогу підключилась подруга з хлопцем, тож чоловік вихопив швабру у працівниці метро і почав захищатися. Врешті втік вниз по ескалатору.
Як діяти у ситуації, коли незнайома людина чіпляється у громадському транспорту – розповіли у правозахисній організації “Ла Страда“.
“На жаль, випадки сексуальних домагань, в тому числі в громадських місцях є доволі частими – такі звернення надходять на нашу гарячу лінію, що говорить про необізнаність потерпілих… На сьогодні в Україні потроху розбудовується механізм захисту від сексуальних домагань. Зокрема, з 2019 року діє 153 стаття Кримінального Кодексу, в якій говориться про сексуальне насильство… до цих випадків можуть належати також домагання“, – зазначила віцепрезидентка організації “Ла Страда” Катерина Бороздіна.
Відповідальність за домагання, якщо вони будуть доведені, може сягати до 5 років позбавлення волі.
У Законі “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” є чіткі визначення сексуальних домагань, які можуть бути як словесними так і фізичними.
“До фізичних проявів сексуальниїх домагань належить, в тому числі, і ляскання по тілу, дотики до частин тіла, що є неприйнятним для іншої людини”, – уточнила правозахисниця.
Як діяти жертві домагань?
У першу чергу потріюно спершу про це заявити вголос, що слова чи дотики іншої людини вам неприємні. Якщо це стається у метро – там є чимало поліцейських, до яких можна одразу звернутися і пояснити ситуацію.
Правозахисниця наголосила, що насильство не можна “заслужити” – тобто звинувачення жертви у тому, що “сама винна, бо яскраво одяглася” є неприйнятними і не дають нікому права цькувати цю людину або чіплятися до неї. Тож відповідальність за насильство має нести лише кривдник, а не жертва.
Раніше ми розповідали історію, як у столичному парку Совки чоловік чіплявся до жінок і навіть погрожував вдарити. Муніципальна охорона, яка отримала виклик про дебошира через “тривожну кнопку”, затримала чоловіка.
Фото: скріншот
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…