У відомстві додали, що тендери, які виявили журналісти видання “Наші гроші”, є супутніми. Водночас міністерство не підписувало поки жодних угод за результатами тендеру. А також не витрачало поки жодних коштів, які зібрали на відбудову лікарні “Охматдит” після російської ракетної атаки 8 липня.
Відомо, що вартість послуг з технічного нагляду та інженерно-консультаційних послуг визначають у межах відсотків вартості будівельних робіт. Тож супутні тендери скасують, оскільки конкурси щодо ремонту та обладнання лікарні проведуть наново.
Крім того, для гарантування прозорості МОЗ створить Раду з відновлення. До неї увійдуть представники найбільших донорів відбудови «Охматдиту», представники лікарні МОЗ, пацієнтської спільноти, антикорупційних організацій, професійних асоціацій. Рада встановить вимоги до будівельних компаній та критерії, за якими обиратимуть підрядників для робіт.
А також у відомстві наголосили, що кошти, які зібрали на відбудову “Охматдиту”, переведуть на рахунок самої лікарні.
Скандальний тендер на відбудову «Охматдиту»
Журналісти проєкту «Наші гроші» з’ясували, що тендер на відбудову «Охматдиту» виграла компанія «Буд-технолоджі», яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів, організованих благодійним фондом «Охматдит — здорове дитинство» (не самою лікарнею).
Серед 14 компаній, які подали свої пропозиції на тендер, «Буд-технолоджі» була третьою серед тих компаній, які виставили найвищі ціни. Вона висловила готовність виконати роботи за 307 мільйонів гривень. Водночас інші учасники тендеру пропонували зробити це значно дешевше — від 42 до 286 мільйонів. Крім того, у пропозиції компанії «Буд-технолоджі» виявили деякі інші проблеми.