До кінця поточного року в державний бюджет України має надійти 10 мільярдів гривень від продажу активів підсанкційних російських олігархів і колаборантів.
Ten Russian ruble coin in a piece of ice
Про це повідомили на сайті Міністерства Юстиції України з посиланням на заступницю Міністра Інну Богатих.
Як зазначає посадовиця, стягнуті кошти направляться до держбюджету, а майно — до Фонду державного майна, який готує активи до приватизації.
Окремі активи вже реалізовані Фондом, а кошти теж спрямовані в держбюджет. Інші — готуються до приватизації.
Наразі до ВАКС вже подали позови про стягнення активів щодо Бабакова, Воєводіна, Лук’яненків, Меньшова, Ротенбергів, Пономаренка, Медведчука, Марченко, Усманова, Десятової тощо. Загалом до суду подали 57 позовів щодо стягнення активів у підсанкційних осіб, з них 48 вже набрали законної сили.
Нагадаємо, у липні Європейський Союз передав для України перший транш у 1,5 млрд євро з прибутків від заморожених російських активів.
До цього колишня спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявляла, що процес конфіскації російських активів вимагатиме колективного рішення всіх країн, які мають заморожені кошти РФ у своїх фінансових установах та потребуватиме часу.
На думку міжнародної спільноти, основною перешкодою у конфіскації коштів стала доктрина суверенного імунітету активів іноземного центрального банку, закріплена на рівні національного законодавства більшості країн. Зокрема, принцип імунітету закріплений у Конвенції ООН, згідно з якою держави та їх майно користуються імунітетом від юрисдикції судів іншої держави.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.