Термін придатності різних партій препарата спливає у кінці жовтня і кінці листопада.
Через недостатні темпи щеплення в Україні може зіпсуватися декілька мільйонів доз вакцини AstraZeneca. Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.
З його слів, залишки усіх вакцин в Україні становлять близько 11 млн. доз, із них AstraZeneca — близько 3 млн.
«З початку серпня Україна отримала більше 3 млн доз вакцини AstraZeneca. З поточними темпами вакцинації — близько 10 тисяч щеплень на добу — збільшується ризик того, що вакцина не буде використана повністю. Щоб уникнути псування вакцини, необхідно збільшувати темпи її використання в п’ять разів», — підкреслив Ганиченко.
За словами експерта, рівень щеплення населення AstraZeneca впав після того, як в Україні з’явилися вакцини інших виробників. Щоб не втратити ці запаси, аналітики КШЕ радять збільшити темпи її використання майже в п’ять разів – до 45 тис. щеплень на добу.
За його словами, це можна зробити шляхом комбінації AstraZeneca з іншими вакцинами, запровадженням третьої бустерної дози AstraZeneca або загальним збільшенням вакцинації. Також можна передати вакцину в інші країни, які зможуть її освоїти.
Ганиченко наголосив, що рішення по AstraZeneca потрібно приймати негайно, бо термін її придатності спливає у кінці жовтня і кінці листопада.
Зауважимо, що поки в Україні найпопулярнішими є вакцина Pfizer, щеплення якою отримали понад 2,1 млн осіб, та Sinovac, якою вакцинували майже 1,7 млн осіб. Щеплення вакциною AstraZeneca (включно з індійською Covishield) отримали трохи більше мільйона людей.
Нагадаємо, крайню партію препарату AstraZeneca Україні надала Данія.
Фото: Фейсбук
Міністерство оборони Італії сприятиме забезпеченню безпеки похорону Папи Франциска за допомогою систем протидії безпілотним літальним…
Рада ЄС затвердила виділення Молдові в рамках Європейського фонду миру 20 млн євро для модернізації…
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…