Міністерство фінансів України ініціює зміни в системі оплати праці держслужбовців. Це пов'язано з виявленням нерівності та необґрунтовано високих виплат у деяких випадках.
Про це заявив заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев під час зустрічі із дипломаткою з економічних питань посольства США Сарою Лонгбрейк, передає пресслужба відомства.
З 1 квітня 2024 року кількість штатних посад у системі державних органів буде скорочена на 19,3 тисячі.
Причиною реформи стало:
Очікується, що реформа дозволить зекономити 8 млрд гривень за рік.
Нова система оплати праці:
“Наприклад, в одному зі структурних підрозділів облдержадміністрації у працівника відділу бухгалтерського обліку оклад становив 11 тисяч гривень, а надбавка ‒ 620%, заробітна плата цього працівника зростала автоматично у 6 разів. Тому уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади”, ‒ пояснив Єрмоличев.
Заступник міністра фінансів також наголосив, що Кабмін прийняв рішення з 1 квітня скоротити вакантні штатні посади в системі держорганів на 19,3 тисячі посад.
“Вакантні посади за системою оплати праці, що діяла у 2023 році та раніше, мали важливу роль для міністерств. Адже, коли у відомствах була значна кількість вакансій, а фонд оплати праці рахувався за граничною чисельністю, це створювало передумови його економії та призводило до виплат більшої заробітної плати. Тому уряд виправив таку ситуацію”, — сказав держслужбовець.
На початку лютого у Мінфіні інформували, що станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади фактично працює 169 тисяч людей. Водночас протягом 2023 року фактична чисельність працівників скоротилася на 6,8 тисячі.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…