На тлі наближення закінчення терміну дії контракту між російським "Газпромом" і українським "Нафтагазом" про транзит газу з РФ до Європейського Союзу через територію України європейські країни продовжують шукати шляхи для збереження можливості закупівель.
Фото: Getty Images
Про це пише агентство Bloomberg.
За його інформацією, словацька компанія Slovensky Plynarensky Priemysel (SPP) веде переговори з державною нафтовою компанією Азербайджану SOCAR. Передбачається, що азербайджанська компанія могла б закуповувати потрібні обсяги газу в “Газпрому”, а потім постачати їх європейським покупцям.
Зі свого боку прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також пропонував робити пунктом продажу російського газу фізичний кордон між Росією та Україною, що передасть право власності на газ європейським покупцям і зобов’яже Україну забезпечити транзит відповідно до її угоди про вільну торгівлю з ЄС, розповіли Bloomberg джерела.
Раніше SPP та її компанія — оператор газових мереж Eustream AS, а також угорська MOL Hungarian Oil and Gas Plc., торгові асоціації та великі промислові споживачі з Австрії та Італії закликали президента України Володимира Зеленського дозволити продовжити постачання через Україну на нинішньому рівні у 15 мільйонів кубометрів на рік.
Нагадаємо, Україна виступає проти постачання російського газу через свою територію в будь-якому вигляді.
Зі свого боку президент РФ Володимир Путін, коментуючи можливість передачі контролю над транспортуванням газу через Україну європейським компаніям, заявив, що у “Газпрому” контракти тривалі, до 2035-го, до 2049 року.
“І для того, щоб змінити ситуацію, пов’язану з транзитом, треба розкривати ці контракти. Це складна процедура дуже, важкорозв’язувана, нерозв’язувана”, — додав він.
При цьому Путін виключив можливість продовжити контракт на транзит газу через Україну “за три-чотири дні” до його закінчення.
До повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року Росія була головним постачальником газу в ЄС, забезпечуючи понад 40 відсотків імпорту. Після початку війни і скорочення поставок Європа почала активно шукати можливості, щоб відмовитися від російських енергоносіїв. За даними Bloomberg, 2023 року на російський газ припадало близько восьми відсотків імпорту ЄС.
28 грудня Україна отримала свою першу партію скрапленого природного газу зі США у межах європейських зусиль, спрямованих на повне відлучення від російського викопного палива.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.