Словацькі опозиційні партії "Прогресивна Словаччина", "Свобода і солідарність" і "Християнсько-демократичний рух" повторно внесли пропозицію щодо вотуму недовіри уряду на чолі з прем’єром Робертом Фіцо.
BRATISLAVA, SLOVAKIA - OCTOBER 1: Robert Fico, lead candidate of the Smer political party, speaks to the media the day after Slovak parliamentary elections in which Smer finished in first place with over 23% of votes on October 1, 2023 in Bratislava, Slovakia. Smer ran on a pro-Russian, anti-European Union platform, including advocating an immediate halt to Slovak military aid to Ukraine. Smer will, however, need coalition partners to build a government. (Photo by Janos Kummer/Getty Images)
Про це повідомляє TASR.
Як зазначили представники словацької опозиції на пресконференції, їм вдалось зібрати понад 50 підписів опозиційних депутатів для внесення відповідної пропозиції.
Лідер “Прогресивної Словаччини” Міхал Шимечка заявив, що урядова коаліція у вівторок, 21 січня, зірвала засідання, на якому мали розглядати питання про вотум недовіри, вирішивши проводити його в закритому режимі.
“Вона використала спецслужби, щоб зробити його закритим”, – сказав Шимечка, додавши, що такого в історії Словаччини ще ніколи не траплялося.
Він мав на увазі дані Словацької інформаційної служби (SIS) про довгострокову організовану операцію впливу, спрямовану на дестабілізацію країни.
Фіцо заявляв, що хоче ознайомити депутатів зі звітом, який містить секретну інформацію, тому засідання парламенту вирішили проводити в закритому режимі.
Роберт Фіцо зачитав секретний звіт депутатам і покинув парламент.
Після його виступу засідання щодо вотуму недовіри уряду продовжилось в закритому режимі.
Опозиція розкритикувала той факт, що вона не може публічно обговорювати застереження щодо уряду.
Тому вона залишила засідання, відкликавши початкову пропозицію щодо вотуму недовіри, яку згодом не змогли поставити на голосування.
“Я давно говорив, що Роберт Фіцо і цей уряд віддаляють Словаччину від Європи”, – додав Шимечка.
За його словами, перебіг засідання у вівторок був демонстрацією практик, які не належать до нормальної, цивілізованої європейської демократії.
“Це не повинно бути нормою в словацькому парламенті”, – сказав Шимечка.
На початку засідання Шимечка, обґрунтовуючи ініціативу щодо вотуму недовіри, перелічив усі претензії до прем’єра, включно з візитом у Москву та заявами його соратників, які поставили питання про подальше членство Словаччини у ЄС і НАТО.
Кардинал Джованні Анджело Беччіу, засуджений Ватиканом за фінансові злочини, заявив, що має право брати участь…
Гібридні атаки Росії на Європейський Союз, що наростають, сама Москва вважає війною, тому європейцям теж…
Унаслідок чергової атаки російських військ по Києву постраждав тенісний спорткомплекс "Антей", розташований у мікрорайоні Авіамістечко,…
НАК "Нафтогаз України" підписав третій контракт на постачання 100 млн кубометрів зрідженого природного газу (LNG) з…
Після хвилі обурення через неоднозначний виступ у Сеулі, фронтмен гурту Coldplay Кріс Мартін нарешті згадав…
Цього тижня у Вашингтоні Україна не змогла досягти угоди під час переговорів із власниками боргу…