З 1 лютого словацька газова компанія SPP почала імпортувати російський газ до Словаччини через газопровід "Турецький потік", а з квітня поставки цим маршрутом мають подвоїтися. Також SPP створює дочірню компанію в Україні та планує отримати українську ліцензію на транспортування газу для можливості самостійно транзитувати російський газ.
Про це розповів у четвер, 6 лютого, керівник SPP Войтех Ференц, пише Dennik N.
Він розказав, що з 1 лютого Словаччина почала отримувати російський газ в обхід України – через трубопровід “Турецький потік”, який з’єднує Росію з Туреччиною. Зміна маршруту постачання відбулася тому, що Україна з 1 січня припинила транзит в Словаччину у зв’язку з закінченням терміну дії відповідної угоди з російською стороною.
Постачання в обхід України продовжує здійснюватися в межах контракту між SPP і Газпром Експортом, що діє до 2034 року. Словацька компанія не планує його розривати.
Ференц не назвав обсяги постачання, але повідомив, що з квітня вони подвояться.
Керівник торгового відділу SPP Міхал Лалік додав, що навіть за наявності цієї угоди Словаччині, ймовірно, все одно доведеться імпортувати газ іншими маршрутами, оскільки пропускна спроможність трубопроводу через Угорщину недостатня для покриття обсягів споживання.
Цілком ймовірно, що іншим маршрутом буде маршрут з Німеччини через Чехію, для якого SPP має зарезервовані потужності.
У січні SPP задовольняла потреби своїх клієнтів в основному за рахунок відбору газу з власних резервуарів, запаси в яких на даний момент все ще вищі за середні.
Ференц підкреслив, що пріоритетом для SPP є забезпечення достатнього постачання газу для своїх клієнтів.
Проблема полягає у зростанні цін на газ та вищих транзитних зборах за постачання альтернативними маршрутами. Наразі ціни на газ є вищими за середні довгострокові показники і становлять 53 євро за мегават-годину (МВт-год). У грудні, до припинення транзиту газу через Україну, ціни коливалися на рівні близько €40/МВт-год.
Трейдери також побоюються дефіциту газу влітку, коли країни ЄС зобов’язані заповнити свої сховища, щоб виконати директиву Єврокомісії про наявність достатніх запасів газу на початку наступного опалювального сезону.
Двосторонні відносини Києва та Братислави загострились після того, як Україна припинила транзит російського газу своєю територією, зокрема і до Словаччини.
Нагадаємо, що угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що Єврокомісія пообіцяла Будапешту добиватися від України відновлення транзиту газу з Росії, але якщо обіцянки щодо енергобезпеки не будуть виконані, Угорщина накладе вето на антиросійські санкції через півроку.
8 квітня було подано скаргу про продовження народному депутату України строку дії запобіжного заходу у…
Наказом Міносвіти від 24 квітня квітня художній керівник Молодого театру Андрій Білоус став доцентом.
Іспанські медіа повідомили про щойнайменше одну загиблу через блекаут.
На їхні посади призначатимуть осіб, які отримали поранення, контузії та мають інші проблеми зі здоров'ям,…
Володимир Зеленський запросив лідерів країн ЄС до України для протиставлення параду Путіна, однак, здається, ця…
У відвідувачів буде можливість знайти улюбленця в одному із 60 притулків Києва та області.