Categories: Без рубрики

Сотні експонатів дітей з окупованого Донбасу: у Києві відкрилась виставка Музею воєнного дитинства

На виставці представлені речі та іграшки дітей, які пережили чи досі переживають війну на Донбасі.

Про відкриття виставки повідомили на Facebook-сторінці Музею воєнного дитинства.

Цей Музей – міжнародна платформа, яка налічує тисячі експонатів збройних конфліктів дітей Сирії, Лівану, Афганістану, а тепер – й України.

Ви можете подивитись особисті речі, які діти нам передали і почитати їхню історію“, – каже директорка Музею воєнного дитинства Юлія Скубицька.

Серед експонатів – дитячі іграшки, книжки, малюнки, гільзи, знайдені на блокпостах. Один із найважчих дитячихй спогадів у Музеї воєнного дитинства –  статуетки ведмедів, які знайшла дівчинка під завалами будинку її бабусі та дідуся. В будівлю влучив град, тож онука зберегла подарованих звірят, щоби передати їх до музею.

Наразі маємо 130 свідчень з Луганська та Донецька і перші свідчення дітей Другої світової війни“, – розповів провідний дослідник Музею воєнного дитинства Євген Монастирський.

За даними ТСН, 48 тисяч дітей в Україні мають офіційний статус – “діти війни”. Понад 400 тисяч їх проживає в зоні військових дій на Донбасі. Епілепсії, облисіння, нервові тіки, депресії та енурези – це наслідки життя в зоні бойових дій. Травми дітей досі вивчають, лікують та пробують задокументувати. Зокрема, ці дослідження проводять й у Музеї воєнного дитинства.

21-річна Мирослава Трофимчук – власниця одного із експонатів на виставці. Це старенька ковдра, якою сім років тому вона вкривалась у підвалі в Красногорівці під Донецьком. Війна прийшла в дім Мирослави, коли їй було 13.

Я пам’ятаю, коли в один день все було добре, а наступного – стало все погано. Я пам’ятаю, як ми пів року жили в підвалі, я свою кімнату, живучи в будинку, могла пів року не бачити… Ми ковдрою цією вкривались, іноді під себе підкладали… Вона була мокра з пліснявою, але ми нею все одно вкривались“, – згадує дівчина.

Виставка Музею воєнного дитинства триватиме протягом 23 червня – 12 липня у Музеї історії Києва (вулиця Богдана Хмельницького, 7). Вхід безкоштовний. Після Києва експонати помандрують іншими містами України.

Нагадаємо, у Києві планують відкрити фотовиставку робіт Жульєна Брайна, який має знімки українців під час Другої світової війни.

Фото: Фейсбук, скріншот

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

6 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

6 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

6 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

6 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

7 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

7 години ago