Деякі союзники США розглядають можливість скорочення розвідувальних даних, якими вони діляться з Вашингтоном, у відповідь на примирливий підхід адміністрації Трампа до Росії.
Про це пише NBC News із посиланням на чотири джерела, безпосередньо обізнані з ходом дискусії.
За словами джерел, серед яких був один іноземний чиновник, союзники зважують цей крок через занепокоєння щодо захисту іноземних активів, чиї особи можуть бути ненавмисно розкриті.
Кожна розвідувальна служба ставиться до своїх зобов’язань перед іноземними агентами як до святині, зобов’язуючись забезпечувати безпеку агентів і захищати їхні особистості. Все, що ставить під загрозу це зобов’язання, порушує цю довіру, кажуть колишні чиновники, і це може призвести до того, що деякі шпигунські служби будуть стримувати обмін інформацією з Вашингтоном.
Союзники, в тому числі Ізраїль, Саудівська Аравія і члени так званого шпигунського альянсу англомовних демократій «П’ять очей», вивчають можливість перегляду нинішніх протоколів обміну розвідувальною інформацією з урахуванням потепління відносин адміністрації Трампа з росією, повідомили джерела.
«Ці дискусії вже відбуваються», — повідомило джерело, яке безпосередньо знайоме з ходом дискусій.
Однак, за словами джерел, жодних рішень або дій не було прийнято.
За словами джерел, цей огляд є частиною більш широкого вивчення спектру відносин з Вашингтоном серед багатьох союзників США, включаючи дипломатію, торгівлю і військове співробітництво, а також питання розвідки.
Рішення Трампа цього тижня призупинити розвідувальну допомогу Україні, а також військову допомогу, посилило стурбованість серед союзників. Співпраця з Києвом у сфері розвідки, яка розвивалася з моменту першого вторгнення Росії в Україну в 2014 році, пішла на користь як Вашингтону, так і Києву, кажуть колишні чиновники, оскільки Україна надала цінну інформацію про Росію.
Ухвалюючи рішення про скорочення обміну розвідувальною інформацією, союзники за “П’ятьма очима” – Велика Британія, Австралія, Канада і Нова Зеландія – та інші партнери США повинні будуть взяти до уваги ризики для своєї власної національної безпеки в разі скорочення співпраці з Вашингтоном.
Альянс “П’ять очей”, можливо, є найгрізнішим шпигунським альянсом у світі. Співпраця у сфері розвідки між його членами глибоко вкоренилася, починаючи з 1940-х років, і офіційні особи приписують їй допомогу в протидії Радам під час Холодної війни і зриві терористичних змов в останні десятиліття.
За словами колишнього співробітника розвідки, обмін супутниковими знімками і даними перехоплення інформації між членами альянсу є великим, високоінтегрованим і “практично автоматичним”.
Нагадаємо, США повністю припинили обмін розвідувальною інформацією з Україною, що підтвердив директор ЦРУ. Українська армія отримувала від своїх союзників до 80% розвідувальних даних, і більша частина надходила від США. Британія обіцяє ділитися розвідкою з Україною.
Франція також готова ділитися з Україною своїми розвідувальними даними.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.