Музей вже понад 40 років функціонує у церкві 19 ст. біля Переяслава.
Інформація про музей є на сайті Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”.
У Національному історико-етнографічному заповіднику “Переяслав”,у селі В’юнище, є старовинна дерев’яна церква святої Параскеви П’ятниці, яка була побудована у 1891 році. Споруда вважається пам’яткою архітектури.
27 березня 1979 року, у церкві відкрили Музей світопізнання та мирного освоєння космосу. З 2003 року назву змінили на Музей космосу.
Ідея створення музею належала історику і культурологу Михайлу Сікорському – сину видатного українського авіаконструктора Івана Сікорського. Колекцію музею поповнили академік Олександр Ішлінський та доктор технічних наук Сергій Малашенко.
Наразі музей нараховує понад 450 доволі рідкісніх предметів, що пов’язані з освоєнням космосу. Деякі речі до музею передали космонавти Георгій Береговий та Леонід Каденюк.
Перед входом до музею стоїть бюст Костянтина Ціолковського, який є одним із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики.
Тут є макет штучного супутника Землі (1:1), двокамерний рідинний двигун РД-219, макет некерованої двоступеневої метеорологічної ракети “М-130”, макет спускового апарату автоматичної станції “Венера-7”, макет рухомої місячної лабораторії “Луноход-1”, автоматична іоносферна лабораторія “Янтар-1” та багато чого іншого не менш цікавого.
Фото: Музей
За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…
Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…
На місце вже прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи поліції.
Приводом для такої жорсткої позиції стали заяви посла Нечаєва, в яких він підкреслив, що не…
США у своїй пропозиції щодо мирної угоди не бачать Україну в НАТО.
Кейт Міддлтон та принц Вільям показали нове фото молодшого сина.