Сполучені Штати та їхні партнери готові використовувати санкції та експортний контроль, щоб припинити китайсько-російську торгівлю, яка загрожує їхній безпеці на тлі війни проти України.
BEIJING, CHINA - MAY 16: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin (L) and Chinese President Xi Jinping (R) arrive for Russian-Chinese talks May 16, 2024 in Beijing, China. Putin is in China for a two-day state visit. (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це заявив заступник радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Даліп Сінгх, повідомляє Reuters.
Сінгх заявив, що країни можуть також вжити додаткових заходів для збільшення вартості використання Росією тіньового флоту для ухилення від обмеження цін на нафту країн “Великої сімки”.
Вони також можуть розширити нинішні формулювання санкцій щодо фінансового сприяння з огляду на спроби Москви перевести свою економіку у військовий режим, сказав він, хоч і відмовився повідомити, чи збираються США та їхні союзники прийняти вторинні санкції.
Сінгх зазначив, що Росія повністю залежить від Китаю, що дає Пекіну “величезні важелі впливу” на військові можливості Москви, а Китай також зіткнувся з ризиками та витратами, враховуючи, що його сукупна торгівля товарами з Європейським Союзом та США у сім разів перевищує його торгівлю товарами із Росією.
Для ясності: у нас немає бажання порушувати всю торгівлю між Росією та Китаєм, але ми та наші партнери готові використати наші санкції та наш експортний контроль, щоб запобігти торгівлі товарами та технологіями, які загрожують нашій колективній безпеці.
Сінгх сказав, що російсько-китайська торгівля скоротилася після того, як президент США Джо Байден розширив можливості Казначейства боротьби з банками, додавши, що санкції можуть розширитися і надалі.
Сінгх заявив на заході, організованому аналітичним центром Брукінгського інституту, що західним країнам необхідно активізувати зусилля, щоб не допустити обходу Москвою санкцій, і закликав американські компанії переконатися, що їхня продукція ненавмисно не допомагає військовим зусиллям Росії.
Торгівля Москви з Китаєм у 2023 році досягла рекордних 240 млрд доларів, що більш ніж удвічі перевищує показник 2020 року. Це сталося завдяки продажам російської нафти та газу, а також покупкам електроніки, промислового обладнання та автомобілів.
Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив Володимиру Путіну в Пекіні, що зв’язки між двома країнами залишаються міцними і мають продовжуватись “поколіннями”.
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…
Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…
Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що цього тижня розкриє зміст запропонованого ним мирного…
Американські держслужбовці чинять опір вимогам Департаменту ефективності уряду (DOGE) та його керівника Ілона Маска щотижня…
Єгипет і Катар, які є посередниками в переговорах між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС про припинення…
На Харківщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів загинуло три людини, ще дві – отримали…