Цей крок відбувається в рамках зусиль адміністрації Байдена щодо закриття в'язниці.
Про це повідомляє Al Jazeera та AP News.
США передали 11 єменських ув’язнених з відомого центру утримання в Гуантанамо до Оману після більш ніж 20 років без звинувачень в рамках так званої “війни з терором”.
Цей крок є частиною зусиль адміністрації Байдена щодо зменшення кількості ув’язнених у Гуантанамо, де наразі залишилося лише 15 осіб. Серед переданих ув’язнених є Шаркаві аль-Хадж, який неодноразово голодував на знак протесту проти свого тривалого утримання.
Управління оборони США висловило вдячність уряду Оману за підтримку в зусиллях щодо відповідального зменшення кількості ув’язнених. Відзначається, що з моменту відкриття Гуантанамо у 2002 році там утримували близько 800 осіб, переважно мусульман, затриманих у рамках глобальної кампанії США проти тероризму.
Умови утримання в Гуантанамо та ставлення до ув’язнених викликали багато критики з боку правозахисних організацій та експертів ООН. Amnesty International назвала Гуантанамо “довготривалою плямою на правозахисному обліку США”.
Зараз адміністрація Байдена працює над пошуком країн, готових прийняти ув’язнених, які ніколи не були звинувачені в злочинах. З 15 осіб, що залишилися в Гуантанамо, шість не мають звинувачень, троє з яких вже отримали дозвіл на передачу.
Нагадаємо, що засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа звільнили з в’язниці минулого літа після близько 5 років утримання.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.