У перші години після підриву Каховської ГЕС гуманітарні та аварійні групи USAID та посольство США в Києві почали надавати негайну допомогу в евакуації та гуманітарну допомогу цивільним.
Про це повідомило посольство США в Україні.
Зокрема, вони надали грошову допомогу у розмірі 22,5 млн гривень (приблизно 608 тисяч доларів) для понад 1000 домогосподарств. Ця група отримуватиме 2200 гривень (60 доларів) на особу протягом трьох місяців, охоплюючи до п’яти осіб на домогосподарство в постраждалих районах.
Крім цього Сполучені Штати надали таку допомогу:
Харчування: роздано гаряче харчування 7 тисячам людей у Херсоні та Миколаєві, планується забезпечити додаткове харчування протягом наступних днів.
Вода: питну воду надали понад 14 тисячам людей, її продовжуватимуть надавати. США також збираються передати системи фільтрації води та резервуари для зберігання води для громад у Херсонській та Дніпропетровській областях.
Паливо: надано понад 10 тисяч літрів пального для підтримки рятувальних операцій на воді та розподілу екстреної допомоги.
Евакуація: надано автобуси для підтримки урядових заходів з евакуації. Також надаються човни для підтримки рятувальних робіт.
Американські партнери також розгорнули команди для підтримки евакуйованих дітей на вокзалах, під час транзиту та на станціях прийому. Було роздано понад 17 850 інших предметів допомоги, включаючи гігієнічні набори та постільну білизну.
Наразі уряд США працює над поставкою насосів для критичної інфраструктури міста Херсон.
Так, США вже надали понад 1,6 млрд доларів гуманітарної допомоги Україні, а партнерство та запаси постачання дозволили їм швидко відреагувати на затоплення регіонів через підрив ГЕС.
Як повідомлялося, евакуація з підтоплених районів Херсонщини триває. Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що станом на 18:00 з небезпечних зон вивезли вже 2334 людини.
Фото: відкриті джерела
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.
Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…