США почали ділитися однією з найбільш засекречених розвідувальних даних про космічні операції Китаю та Росії з країнами альянсу "П'ять очей". Це крок, який американські військові називають "знаковим".
Про це повідомляє The Times.
До квітня діяльність підрозділу Space Delta 9, що займається орбітальною війною, вважалася винятково “лише для громадян США” і була доступною лише особам із вищим рівнем допуску до державної таємниці.
Однак на тлі зростаючих побоювань з приводу мілітаризації космосу з боку Китаю, Пентагон дозволив британським військовим спостерігати за їхньою роботою на базі Космічних сил США Шрівер у Колорадо.
Останніми тижнями маршал авіації Джонні Стрінгер, заступник командувача Об’єднаного повітряного командування НАТО, отримав дані за програмою США, в рамках якої ведеться спостереження за іншими супутниками.
США стурбовані швидким розвитком космічних можливостей Китаю і Росії, особливо інвестиціями Пекіна в розвідку.
Полковник Ремсі Хорн, командувач Space Delta 9, заявив: “Ми маємо бути готові до тієї війни, яку ніхто не хоче”. Якщо Китай вирішить вторгнутися на Тайвань, він зможе використовувати супутники для стеження за переміщенням американських військ.
На брифінгу в посольстві США в Лондоні Хорн зазначив, що США здатні перемогти ворогів у космосі – це було прихованим попередженням Пекіну.
Повідомляється, що США також розробляють космічну зброю для захисту західних супутників від можливих атак. За словами Хорна, було ухвалено рішення посилити співпрацю з партнерами по альянсу “П’ять очей” – Великою Британією, Канадою, Австралією та Новою Зеландією – і надати їм доступ до секретної інформації про підозрілу активність у космосі.
Очікується, що союзники зможуть допомогти США усунути вразливості в космосі, а Америка, своєю чергою, надасть їм доступ до напрацювань, отриманих за останнє десятиліття. Перекласифікація розвідданих відбулася зовсім недавно з метою зміцнення партнерства.
Стрінгеру показали, як США використовують високоточні камери для зйомки китайських і російських супутників зблизька, щоб визначити, чи становлять вони загрозу.
Деякі з них можуть мати подвійне призначення — маскуватися під цивільні, а на ділі виконувати військові функції. “Це справді супутник зв’язку чи в нього є інше призначення?” – ставить запитання Хорн.
США також хочуть вперше дозволити британським військовим офіцерам брати участь у місіях Delta 9, що стане ще одним кроком до зміцнення трансатлантичних зв’язків.
У разі необхідності, Delta 9 готова відбити ворожу атаку. “Ми готові як ніколи вести бойові дії в космосі, якщо хто-небудь вирішить кинути нам виклик”, – заявив Хорн.
Хорн повідомив, що за останній рік Китай запустив щонайменше 66 супутників — більше, ніж у попередні роки. Він також попередив про можливий запуск Китаєм так званої “мережі знищення” – системи, яка відстежує позиції американських військ по всьому світу, щоб за необхідності використовувати гіперзвукову зброю.
США і Велика Британія спільно розробляють технології для кращого виявлення і стеження за гіперзвуковими ракетами.
Незважаючи на вже існуючу тісну співпрацю в рамках “П’яти очей”, деякі дані залишаються настільки чутливими, що держави діляться ними тільки всередині своїх урядів.
Росія, ймовірно, зазнала приблизно 950 тисяч втрат убитими і пораненими із початку повномасштабного вторгнення в…
Президент Володимир Зеленський відреагував на пропозицію лідера РФ Володимира Путіна щодо перемир’я з опівночі на 8 травня…
Президент України Володимир Зеленський розповів, що під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом обговорив…
Президент Володимир Зеленський заявив, що американська допомога, яка запланована на цей рік становить 15 млрд…
Президент України Володимир Зеленський розповів, що під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом обговорив…
У квітні продажі автомобілів Tesla різко впали на деяких європейських ринках, що стало прискоренням тенденції, яка спостерігається з початку року для…