Categories: Без рубрики

США та Україна можуть підписати угоду щодо корисних копалин уже сьогодні

Угода між Україною та США про доступ до українських корисних копалин може бути підписана вже в суботу, 22 лютого.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на поінформовані джерела.

США та Україна наближаються до підписання угоди, яка передасть США права на видобуток українських корисних копалин. Ця домовленість є ключовою умовою адміністрації Трампа в обмін на військову допомогу Україні, повідомляють джерела, знайомі з переговорами. Угоду можуть підписати вже в суботу, хоча остаточні деталі ще узгоджуються.

За інформацією джерел видання, знайомих із переговорами, більша частина угоди стосується передачі прав на видобуток стратегічно важливих корисних копалин, які є критично необхідними для американської промисловості. Зокрема, йдеться про запаси літію, титану та інших рідкісноземельних копалин, що використовуються у виробництві електроніки, військової техніки та акумуляторів.

За даними видання, деякі українські чиновники побоюються, що угода може бути надто вигідною для США та не враховувати інтереси України в повному обсязі.

За словами джерел WSJ, попри загальний прогрес, угода ще не фіналізована, і остаточні деталі можуть бути змінені в останню хвилину. Наразі невідомо, чи включатиме документ безпекові гарантії для України, на яких наполягав Київ.

Напередодні американський президент Дональд Трамп заявив, що Україна та Сполучені Штати “достатньо близько” до підписання угоди щодо рідкісноземельних металів.

Американський лідер також зазначив, що Україна “зіткнеться із проблемами”, якщо не підпише угоду. Він додав, що Вашингтон “поверне свої гроші”.

У четвер, 20 лютого, український президент після зустрічі зі спецпредставником США Кітом Келлогом заявив, що Україна готова швидко працювати над укладенням міцної угоди щодо інвестицій і безпеки зі США. Він зазначив, що зустріч з Келлогом “відновлює надію” на успіх.

“Я дав доручення працювати швидко і дуже розумно”, — сказав Зеленський у своєму зверненні в п’ятницю. Він також підкреслив, що нині важливо детально опрацювати всі аспекти угоди, щоб вона була взаємовигідною для обох сторін.

12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до українських корисних копалин на 500 млрд доларів в обмін на допомогу Вашингтона. Президент тоді зазначив, що українська сторона хоче вивчити деталі документа якнайшвидше.

14 лютого стало відомо, що Україна доопрацювала драфт меморандуму щодо партнерства і передала його американській стороні.

15 лютого на полях Мюнхенської конференції безпеки Зеленський заявив, що не дав підписати зі США угоду про рідкісноземельні метали, бо вона не готова для захисту українських інтересів.

20 лютого стало відомо, що адміністрація президента США Дональда Трампа представила Україні “покращений” проєкт угоди щодо видобутку корисних копалин.

Recent Posts

Найбільша держкомпанія Китаю Sinopec відновила закупівлі російської нафти

Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…

4 хв. ago

Трамп розкритикував позицію Зеленського щодо Криму

За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…

17 хв. ago

Путін віддав наказ готувати Росію до нових воєн

Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…

24 хв. ago

У Подільському районі Києва прогримів вибух

На місце вже прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи поліції.

28 хв. ago

У Німеччині пообіцяли вигнати посла Росії з церемонії до дня закінчення Другої світової війни

Приводом для такої жорсткої позиції стали заяви посла Нечаєва, в яких він підкреслив, що не…

39 хв. ago

Генсек НАТО цього тижня відвідає Вашингтон

США у своїй пропозиції щодо мирної угоди не бачать Україну в НАТО.

59 хв. ago