Володимир Зеленський та Джо Байден проведуть переговори у четвер, 13 червня на полях саміту G7 в Італії, де і підпишуть двосторонню безпекову угоду.
Фото: Getty Images
Про це сказав на брифінгу для журналістів радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
Він підтвердив зустріч президента України та президента США:
Після цього лідери підпишуть двосторонню безпекову угоду, яка чітко заявить, що наша підтримка буде довготривалою, та гарантуючи нашу співпрацю, зокрема у сферах оборони та безпеки. Також цим підписанням ми надсилаємо Росії сигнал нашої рішучості. Якщо Путін вважає, що він може перечекати міжнародну коаліцію підтримки України, він помиляється
Радник Байдена сказав, що безпекова угода має на меті підтвердити підтримку України та містить положення, які сприятимуть розбудові українських військових сил.
Журналісти CNN розкрили деякі деталі безпекової угоди, яку завтра мають підписати лідери двох держав. Її буде укладено після місяців переговорів між США та Україною та, як і очікується, США продовжить навчання українських збройних сил протягом 10 років, а також буде розвивати співпрацю у виробництві зброї та військового обладнання, надавати військову допомогу та посилювати обмін даними розвідки.
Однак журналісти підкреслюють, що ця угода буде “виконавчою”, що робить її менш формальною, а для майбутніх президентів США – й зовсім необов’язковою. Окрім того, джерела, знайомі з угодою, повідомляють, що українсько-американська угода не передбачає конкретної грошової застави для підтримки оборони України. У додатку до угоди буде викладено, як адміністрація Байдена планує співпрацювати з Конгресом щодо виконання безпекових зобов’язань, зокрема – довгострокового фінансування, необхідне для протистояння Росії.
Зобов’язання, які підпишуть Україна та США, будуть подібними до 14 інших двосторонніх угод, які Україна вже підписала з іншими союзниками, включно з Великобританією, Францією, Німеччиною. Ще 17 країн, як повідомляє одне з джерел, зобов’язалися вести переговори з Україною про подібні двосторонні угоди з безпеки.
Двостороння угода містить пункт про консультації з Україною відразу після нових атак Росії, щоб визначити наступні кроки, але не міститиме пункту про взаємну оборону, який би зобов’язував захищати Україну військовим шляхом. Велика Британія, Франція та Німеччина також включили положення, які закликають до таких переговорів протягом 24 годин після нового нападу Росії. Хоча Зеленський, як зазначають журналісти, вітав двосторонні зобов’язання, він неодноразово заявляв, що вони не є заміною для повноправного членства в НАТО, яке містить положення про взаємну оборону, відоме як стаття V.
Угода з’явилася в той момент, коли американсько-українські відносини почали відновлюватися після похитувань наприкінці минулого року та в цьому році на тлі боротьби в Конгресі щодо додаткового фінансування України для США – за що Байден особисто перепросив перед Зеленським під час зустрічі в Парижі минулого тижня.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.