Categories: Без рубрики

США уважно стежать за реформами «Укренерго» та «Енергоатому»

США уважно стежать за реформами енергетики України, зокрема щодо захисту від політичного впливу державних компаній "Укренерго" та "Енергоатом".

Про це заявив заступник держсекретаря США Джеффрі Паєтт, пише “Голос Америки”.

Паєтт, який у 2013-2016 роках був послом в Україні, зауважив, що “вже десять років” працює над питанням українських реформ і вважає, що в цій сфері є “реальний прогрес”.

Як одне зі свідчень успіху зусиль із подолання корупції в Україні, Паєтт назвав ріст цифр звітності “Нафтогазу” про видобуток корисних копалин.

“Можливо, це покращення видобутку, а, можливо, краще управління. Це може бути тому, що раніше видобуток йшов на сторону і прозоро не декларувався. Однак, у будь-якому випадку, це позитивно”, — додав Паєтт.

Кроки із захисту державних енергетичних компаній від політичного впливу передбачені і в другому меморандумі про енергетичну співпрацю між США та Україною, який підписали держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 3 грудня цього року.

Меморандум передбачає, що США нададуть Україні 825 мільйонів доларів на підтримку енергетики. Серед умов — прогрес в реформі “Укренерго”, “Енергоатому”, “Оператора газотранзитної системи”, посилення незалежності Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг тощо.

Відставка голови “Укренерго” Володимира Кудрицького у вересні викликала занепокоєння міжнародних донорів, зокрема, через можливий політичний тиск на Наглядову раду “Укренерго”.

У грудні “Група семи” привітала призначення нової Наглядової ради “Укренерго”.

“Це сприятиме подальшій міжнародній підтримці енергетичної безпеки України на тлі постійних жорстоких атак з боку Росії. Наглядова рада має невідкладно розпочати відбір нового голови правління”, — йдеться в заяві послів G7 в Україні.

“Ми дуже уважно слідкуємо за обранням керівника “Укренерго”, — зауважив Паєтт і додав, що тривають реформи всіх державних підприємств, і особливо важливим тут є “Енергоатом”.

“Рим будувався не за один день, і Україна не стане членом Євросоюзу за один день”, — підсумував Паєтт.

Згадуючи свою роботу в Україні, яка припала на час Революції Гідності, Паєтт відзначив: “Виконання прагнень українського народу під час Революції Гідності є так само важливим сьогодні, як і завжди”.

Нагадаємо, новопризначена Наглядова рада НЕК “Укренерго” 12 грудня провела перше засідання: обрали голову та заступника.

Головою Наглядової ради став незалежний представник Єппе Кофод, а його заступником — представник держави Анатолій Гулей.

Крім того, Наглядова рада створила комітети з питань аудиту, з призначень і визначення винагороди, з інвестицій та стратегії, та визначилася з їхніми керівниками.

Загалом Наглядова рада НЕК “Укренерго” складається з 7 осіб: чотирьох незалежних членів, обраних за результатами конкурсу, і трьох представників держави, нагадали в енергокомпанії.

Recent Posts

Головою британської розвідки MI6 вперше в історії стане жінка — ЗМІ

У Великій Британії жінка вперше в історії очолить розвідувальну службу MI6.

10 хв. ago

Іран і США відновлюють переговори щодо ядерної програми

Переговірники Ірану і США відновлять у неділю переговори щодо врегулювання суперечок навколо ядерної програми Тегерана,…

25 хв. ago

Путін хоче продовжувати бойові дії — глава МЗС Чехії

Міністр закордонний справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що у той час, коли Україна і світова…

43 хв. ago

У Путіна уточнили: зустріч у Стамбулі планують з урахуванням переговорів 2022 року

Пропоновані Росією переговори у Стамбулі мають відбуватися з урахуванням результатів переговорів, "перерваних у 2022 році",…

1 годину ago

Позиції Європи і США щодо тиску на Росію знову зближуються — прем’єр Естонії

Прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал вважає, що європейські союзники і США нарешті почали спільний тиск на…

1 годину ago

Макрон назвав запропоновані Путіним переговори з Україною «першим кроком, але недостатнім»

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що пропозиція Путіна щодо прямих переговорів між Україною та Росією…

2 години ago