Китайська компанія зі штучного інтелекту DeepSeek є «глибокою загрозою» національній безпеці США, заявив двопартійний комітет Палати представників, закликавши Nvidia Corp. передати інформацію про продажі чіпів, які стартап міг використовувати для розробки своєї проривної моделі чат-бота.
Комітет із Китаю при Палаті представників Конгресу США висловив серйозну стурбованість зв’язками DeepSeek з урядовими структурами Китаю. Стартап DeepSeek, що розробляє чат-бота на основі штучного інтелекту, опинився в центрі уваги американської влади.
Про це повідомляє Bloomberg.
У звіті комітету зазначено, що компанія тісно пов’язана з китайською державою. Засновник фірми Лян Веньфен, як стверджується, управляє DeepSeek спільно з хедж-фондом High-Flyer Quant у рамках єдиної системи, інтегрованої з державними дистриб’юторами і дослідницьким інститутом Zhejiang Lab.
Попри те, що застосунок позиціонується як черговий ШІ-чат, розслідування виявило, що він може передавати дані в Китай, створюючи потенційні ризики для безпеки користувачів. Також стверджується, що модель DeepSeek піддає інформацію прихованій цензурі та коригує відповіді відповідно до китайського законодавства.
За даними аналітичної компанії SemiAnalysis, стартап працює на базі щонайменше 60 тисяч чипів Nvidia, причому існують замовлення ще на тисячі новітніх процесорів H20. Ці дані викликали підозри в обході експортних обмежень США. У відповідь на це представники Конгресу надіслали запит до Nvidia з вимогою надати інформацію про покупців ШІ-чіпів в 11 країнах Азії, включно з Малайзією та Сінгапуром, якщо ті придбали понад 499 чипів із 2020 року. Відповідь очікується до 30 квітня.
Nvidia зі свого боку заявила, що повністю дотримується експортного законодавства США. Представники компанії наголосили, що поставки до Сінгапуру спрямовуються в інші країни, такі як США і Тайвань, а не в Китай.
Раніше Nvidia повідомила, що може втратити до 5,5 млрд доларів у зв’язку з новими обмеженнями на експорт чипів H20 в Китай, накладеними адміністрацією Трампа. Ці процесори були спочатку розроблені з урахуванням попередніх санкцій.
Також стало відомо, що компанія DeepSeek, що базується в Ханчжоу, передає значні обсяги користувацьких даних через інфраструктуру, пов’язану з China Mobile — оператором зв’язку, якому вже з 2019 року заборонено вести діяльність на території США. Про це повідомляють експерти Feroot Security.
Комісія також стверджує, що DeepSeek могла використовувати так звану «дистиляцію» — процес, за якого одна ШІ-модель навчається на результатах іншої, що може вказувати на незаконне копіювання технологій OpenAI.
Нагадаємо, падіння акцій Apple на 23% за останні чотири торгові сесії знову перетворило Microsoft на найдорожчу публічну компанію у світі.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході телефонної розмови з високою представницею ЄС із…
Росія і Україна завтра мають провести новий великий обмін полоненими за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.
Tesla коригує плани виробництва електричного пікапа Cybertruck. За словами робітників заводу Tesla, виробництво почали скорочувати із…
Російські війська продовжують посилювати свою присутність у населеному пункті Калинове на Донеччині.
Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйця.