Підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска намагався отримати доступ до заморожених півтора мільярда доларів за допомогою австрійської групи Raiffeisen Bank. Однак США заблокували йому доступ до цих активів.
MOSCOW, RUSSIA - APRIL 25 (RUSSIA OUT) Russian billionaire and businessman Oleg Deripaska smiles during the congress of Russian Union of Industrialists and Entrepreneurs (RSPP), on April 25, 2024 in Moscow, Russia. Vladimir Putin visited an annual meeting of top Russian businessmen and billionaires. (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США.
За даними відомства, в червні 2023-го Дерипаска узгодив “заплановану операцію з продажу заморожених акцій”. Як свідчить Мінфін, після цього була створена дочірня компанія Iliadis.
На початку 2024-го вона придбала російську інвестиційну компанію Rasperia Treiding Limited, яка володіє замороженими акціями Дерипаски. Саме вона мала виступити стороною мільярдної угоди про придбання австрійською групою Raiffeisen Bank пакета акцій однієї з найбільших будівельних компаній Європи.
Нагадаємо, Raiffeisen Bank відмовився купувати цей пакет. Компанія ухвалила таке рішення після тиску США та Центробанку Австрії.
З перших днів повномасштабного вторгнення РФ Україна закликала країни “Великої сімки” та Євросоюзу заморозити російські активи та передати ці кошти на відновлення країни у стані війни. Але українські дипломати зіткнулися з низкою розбіжностей з боку європейських та американських політиків.
Наприкінці минулого року США запропонували конфіскувати 300 млрд доларів російських активів, але поки що план не змогли погодити. Також розглядалося питання передачі Україні прибутку, який отримують європейські банки із заморожених активів росіян.
Водночас 3 травня стало відомо, що країни “Великої сімки” вже не розглядають повну конфіскацію російських активів. G7 шукає менш радикальні варіанти використання грошей РФ на користь України.
Водночас МВФ погіршив прогноз щодо зростання економіки України у 2025 році до 2,0% з 2,5%…
У документі дається визначення віртуального активу – як особливого цифрового об’єкта, що існує в електронній…
Майбутня мирна угода між Україною та Росією передбачатиме компроміси з обох боків. Тому Києву доведеться…
Мемкоїн Дональда Трампа зріс у ціні на понад 60% після оголошення про "найбільш ексклюзивне запрошення у світі",…
Служба безпеки спільно з Національною поліцією та правоохоронцями Чехії викрила хакерське угруповання, що обкрадало банківські…
Дрогобицький підприємець Андрій Веселий став власником 33%-ї частки на заводі "Карпатнафтохім" лише за 35 млн грн.