Посольство США в Україні закликало комісію з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зробити те, що має, – оголосити переможця.
Про це йдеться у пості посольства в Twitter.
«США закликають членів комісії з обрання керівництва САП повернутися до роботи, поважати власні процедури й зробити те, що правильно, для українського народу, затвердивши свій власний вибір кандидата на голову САП. Не дозволяйте корумпованим зовнішнім силам блокувати роботу, яку вам довірили зробити», — заявили американські дипломати.
Раніше стало відомо, що за результатами конкурсу Комісія фактично визначила переможця – детектива НАБУ Олександра Клименка. але Офіс Генерального прокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо кандидата на посаду керівника САП Андрія Синюка. Він зайняв друге місце у рейтингу за результатами конкурсу.
Незаконність повторної спецперевірки підтвердило НАЗК. Агентство надало офіційне роз’яснення про те, що повторна спецперевірка кандидатів законом не передбачена: “Правових підстав для повторного надання згоди з метою проведення спеціальної перевірки особою, яка претендує на адміністративну посаду в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, та проведення повторної спеціальної перевірки, немає”.
Кандидат Клименко 24 грудня звернувся до комісії із заявою про те, що Офіс генпрокурора з невідомих причин і без наявності відповідних рішень комісії вимагає від нього згоду на повторну спеціальну перевірку.
Повторну процедура перевірки може означати створення штучних перешкод в процесі призначення. Наприклад, під час повторної перевірки, у кандидата, який не влаштовує Офіс президента, СБУ може відібрати доступ до держтаємниці.
Нагадаємо, минулого тижня посли країн G7 висловили розчарування відмовою призначених Верховною радою членів комісії з обрання Спеціалізованого антикорупційного прокурора визначити переможця конкурсу.
На початку грудня посли країн G7 закликали комісію, що обирає нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора, у повній прозорості і без подальших зволікань завершити процес обрання.
Як ми писали, 21 серпня 2020 року Назар Холодницький пішов з посади очільника САП. Тимчасовим виконувачем обов’язків глави призначили Максима Грищука. 17 вересня 2020 року Верховна Рада з третьої спроби затвердила своїх представників у комісії з обрання голови САП, попри застереження.
У Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з ЄС і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває до комісії сумнівних кандидатів. 3 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який визначив термін перебування на посаді керівника САП — 5 років.
Конкурсна комісія майже рік не може обрати нового голову САП через внутрішні конфлікти. Деякі члени скаржаться на тиск влади.
Фото: Фейсбук
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.