США хочуть, щоб країни Центральної та Східної Європи приєдналися до їхнього курсу «енергетичної свободи», замість того, щоб слідувати ширшому курсу регіону на досягнення вуглецевої нейтральності.
Про це заявив міністр енергетики США Кріс Райт у Варшаві, пише Bloomberg.
Під час виступу на бізнес-форумі Ініціативи Трьох Морів — де були присутні численні лідери з регіону — Райт заявив, що Західна Європа обрала хибний шлях дорогих «згори нав’язаних кліматичних політик». Він стверджує, що інвестиції у відновлювану енергетику стримують економічне зростання і приносять прибутки іноземним компаніям, тож Східна Європа повинна обрати інший напрям.
«Центральна Європа стоїть перед вибором», — сказав Райт учасникам конференції. — «Ми щиро запрошуємо вас приєднатися до нас у команді Енергетичної Свободи та Добробуту для Громадян».
За президентства Дональда Трампа США розпочали процес виходу з Паризької кліматичної угоди — знакового договору 2015 року, спрямованого на уповільнення глобального потепління. Адміністрація також оголосила про низку заходів для розширення видобутку і використання вугілля, а також прагне підтримати зростання виробництва нафти й газу.
Райт визнав, що зміна клімату — це «реальне фізичне явище», але, за його словами, це не найнагальніша проблема у світі.
«Насправді, чіткий висновок економічних досліджень зміни клімату полягає в тому, що мета нетто-нуль до 2050 року — абсолютно хибна», — сказав він. — «Не лише тому, що вона недосяжна, а й тому, що сліпе її переслідування завдасть — і вже завдає — більше шкоди людям, ніж саме потепління».
Президент Трамп неодноразово закликав Європу купувати більше американських енергоносіїв, якщо вона хоче уникнути тарифів.
Райт прибув до Польщі після підписання американськими компаніями Westinghouse Electric Co. і Bechtel Group Corp. продовження контракту на розвиток першої в країні атомної електростанції. Westinghouse також має намір будувати реактори в інших частинах регіону.
«Два найважливіші рішення щодо клімату в найближчі десятиліття залишаються такими ж, як і в останні два десятиліття: природний газ та ядерна енергетика», — заявив Райт. — «З простої причини — вони працюють. Вони забезпечують доступну, надійну й безпечну енергію».
Київ, Україна – Львівський оркестр саундтреків LUMOS Orchestra влаштував неочікуваний сюрприз для пасажирів Центрального залізничного…
Ворог просунувся в Успенівці, біля Котлярівки та Роздольного у Донецькій області.
Сьогодні, 29 квітня, у день народження Ірини Фаріон, у Шевченківському районному суді Львова мало відбутися…
У Кремлі кажуть, що РФ готова почати переговори без попередніх умов
Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків НБУ на засіданні у понеділок, 28 квітня,…
Під час масованої атаки російських дронів проти України Румунія піднімала в повітря два літаки F-16 та два літаки Eurofighter.