США оголосили про третю за три роки масштабну кампанію обмежень проти напівпровідникової галузі Китаю, запровадивши обмеження на експорт для 140 компаній, включаючи виробника обладнання для чипів Naura Technology Group, а також інші заходи.
Про це повідомляє Reuters.
Цей крок є однією з останніх масштабних ініціатив адміністрації Джо Байдена, спрямованих на ускладнення доступу Китаю до технологій і виробництва чипів, які можуть використовуватись для штучного інтелекту у військових цілях або загрожувати національній безпеці США.
Нові заходи включають:
Міністерка торгівлі США Джина Раймондо заявила, що метою є запобігання “розвитку системи виробництва напівпровідників у Китаї, яка може бути використана для модернізації військової галузі”.
Очікується, що обмеження вплинуть на американські компанії, такі як Lam Research, KLA, Applied Materials, а також на іноземні компанії, як-от голландський виробник обладнання ASM International.
Серед китайських компаній, що підпадають під нові обмеження, майже два десятки виробників напівпровідників, дві інвестиційні компанії та понад 100 виробників інструментів для виробництва чипів.
До списку доданих компаній входять Swaysure Technology Co, SiEn Qingdao і Shenzhen Pensun Technology Co, які співпрацюють із Huawei Technologies, провідним китайським виробником телекомунікаційного обладнання.
Ці компанії додані до списку суб’єктів, що забороняє постачальникам із США відправляти їм продукцію без спеціальної ліцензії.
Очікується, що ці обмеження торкнуться 16 компаній зі списку, які мають ключове значення для найсучасніших амбіцій Китаю в галузі виробництва чипів.
Нові правила також регулюють чипи пам’яті для штучного інтелекту рівня HBM 2 і вище, які виробляються компаніями Samsung, SK Hynix та американською Micron. Аналітики очікують, що найбільше постраждає Samsung, яка отримує близько 30% доходу від продажу HBM-чипів у Китаї.
Ці заходи є третім великим пакетом обмежень експорту чипів до Китаю, запровадженим адміністрацією Байдена. У жовтні 2022 року США опублікували значний набір заходів контролю, що став найбільшою зміною в політиці США щодо технологій із 1990-х років.
Речник МЗС Китаю Лінь Цзянь засудив обмеження США, заявивши, що такі дії підривають міжнародний економічний порядок і порушують глобальні ланцюги постачань. Він додав, що Китай вживатиме заходів для захисту прав та інтересів своїх компаній.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…