Попри жорсткі санкції з боку США, китайська Huawei не просто вижила, а стала технологічним флагманом у боротьбі за незалежність від Заходу. Її прориви в галузі штучного інтелекту й мікрочипів знову привертають увагу американських регуляторів і загострюють глобальне технологічне протистояння.
Про це пише Bloomberg.
Huawei, компанія, яку Сполучені Штати у 2019 році намагалися відтіснити від світових ринків через звинувачення в шпигунстві, сьогодні знову на передовій — цього разу як лідер технологічного суверенітету Китаю. Завдяки масштабній державній підтримці вона повернулася в боротьбу за першість у галузі штучного інтелекту та чипів.
Санкції США мали на меті не лише обмежити доступ Huawei до американських комплектуючих, а й перекрити доступ до передових виробників чипів, таких як TSMC. Та компанія адаптувалась, зосередившись на внутрішньому ринку та створивши власну виробничу інфраструктуру.
Останнім кроком Вашингтона стала попереджувальна заява щодо використання штучного інтелекту Huawei — зокрема її чипів Ascend, які можуть порушувати експортні обмеження. Однак у Китаї Huawei встигла завоювати ринок, потіснивши Apple, а також розширити свій вплив на ринки електромобілів, операційних систем і навіть наукових досліджень у США.
США почали тиснути на Huawei ще за адміністрації Дональда Трампа, побоюючись, що компанія може стати інструментом китайської розвідки. У 2020 році її визнали загрозою нацбезпеці, а в 2023-му Вашингтон розширив обмеження на експорт технологій до Китаю. Однак Huawei, адаптувавшись до санкцій, переорієнтувалася на внутрішній ринок, розробила власний процесор, HarmonyOS і навіть вийшла на ринок електромобілів, що зробило її ключовим гравцем у новій технологічній холодній війні між США та КНР.
Історико-культурній пам’ятці у самому центрі Києва знову шукають управителя.
На думку міністра закордонних справ Нідерландів, чи запрошувати українського лідера на саміт НАТО в Гаазі…
Мешканцю Оболонського району, який в комендантську годину запустив салют з вікна багатоповерхівки, загрожує до 5…
Поставка обіцяних Україні винищувачів F-16 від Норвегії повинна завершитися протягом 2025 року.
Європейська політична спільнота — це формат співпраці держав на європейському континенті, відкритий для держав за межами Євросоюзу.
У Туреччині Україна представлена на найвищому рівні: міністр закордонних справ Андрій Сибіга, керівник ОП Андрій…