Categories: Без рубрики

США звертаються за допомогою до України, щоб створити кращі дрони — ЗМІ

Американські дрони не витримують реалій сучасної війни, тому Пентагон звертається до українських виробників за досвідом. Американські технології безпілотників стала розчаруванням на полі бою, і оборонні стартапи об’єднали зусилля з українськими виробниками, щоб створити кращі, перевірені у війні БПЛА для американських військових.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Незважаючи на те, що американські стартапи витрачають мільярди на розробку безпілотних літальних апаратів, їм важко створювати ефективні та доступні безпілотні літальні апарати.

На противагу цьому, українські виробники, які стикаються з щоденними бойовими умовами, швидко вдосконалюють і масово виробляють безпілотники, що робить їх цінним надбанням для армії США.

Зараз американські та українські оборонні стартапи об’єднуються, а Пентагон виявляє великий інтерес до інтеграції українських технологій безпілотників у збройні сили США.

«Жодна американська компанія не встигає за Україною», — сказав Натан Мінц, співзасновник каліфорнійського стартапу CX2, який співпрацює з українськими виробниками.

«Ви знаєте, що вони працюють. У них є неймовірна лабораторія з високими ставками, призначена для того, щоб захищати всі ці речі».

Міністерство оборони США нещодавно уклало контракти з двома американсько-українськими партнерствами на випробування ударних безпілотних літальних апаратів великої дальності. У разі успіху ці перевірені в боях безпілотники незабаром можуть надійти на службу в американську армію.

Українська компанія Skyfall виконала понад 1,5 мільйона бойових завдань для України та виробляє тисячі безпілотників щодня. Тепер Міністерство оборони додало Skyfall до свого списку схвалених постачальників — вперше українському виробнику безпілотників було дозволено постачати техніку для армії США.

Безпілотники-бомбардувальники Skyfall, удосконалені програмним забезпеченням і датчиками від CX2, можуть бути розгорнуті американськими військовими пізніше цього року, поки не пройдуть перевірки безпеки.

Українські виробники безпілотників зараз дивляться за межі війни, дивлячись на США як на ключовий ринок.

«Україна досить чітко дала зрозуміти, що має намір стати столицею дронів на планеті, коли ця війна закінчиться», — сказав Дерек Вітлі, співзасновник американського оборонного стартапу Vivum.

Тільки в 2023 році в Україні було вироблено понад 2 мільйони безпілотників, тому галузь процвітає.

На відміну від дорогих і часто неефективних американських моделей, українські безпілотники коштують незначну ціну, працюють у сильно заглушених середовищах радіоелектронної боротьби та випробувані в боях проти російських військ.

Тим часом американські стартапи стикаються з невдачами своїх дронів в Україні через повільне виробництво, низьку стійкість до перешкод і відсутність реальних випробувань. Деякі американські компанії, які відправляли дрони в Україну, спостерігали, як вони «падають з неба» в умовах радіоелектронної боротьби.

Незважаючи на зростання партнерства, сувора заборона України на експорт безпілотників може сповільнити прогрес. Українські виробники лобіюють у Києва зняття обмежень, щоб вони могли продавати дрони за кордон.

Наразі Skyfall просить отримати спеціальний дозвіл на продаж своїх безпілотників-бомбардувальників у США, стверджуючи, що безпілотники, які Україна не може собі дозволити купити, можуть натомість поставлятися західним союзникам.

Ще одна проблема полягає в тому, що багато українських безпілотників покладаються на китайські компоненти, які потрібно буде замінити, щоб відповідати стандартам безпеки Пентагону.

Незважаючи на це, українські виробники залишаються байдужими.

Компанія Sine.Engineering, яка постачає радіо- та навігаційне програмне забезпечення, розширює діяльність за межі України, щоб співпрацювати з оборонними підрядниками США.

«Цього року одним із головних пріоритетів для нас є експансія за межі України, — зазначив генеральний директор компанії Андрій Чулик. «Зараз у нас справді велика війна, і нам потрібно продовжувати інновації».

Оскільки США прагнуть модернізувати свій флот безпілотників, відповідь може бути не в Кремнієвій долині, а на полях битв в Україні.

Раніше повідомлялося, що Україна планує придбати приблизно 4,5 мільйона дронів з оглядом від першої особи (FPV) у 2025 році, що більш ніж удвічі перевищить рівень закупівель минулого року, оскільки війна з Росією стає все більш високотехнологічною.

Як ми писали, “Азов” озброїли новими українськими “шахедоподібними” ударними дронами UAS SETH.

Recent Posts

Іноземні військові, які візьмуть участь у параді Путіна, маршуватимуть пліч-о-пліч із воєнними злочинцями — МЗС України

У МЗС застерегли іноземних військових, насамперед сербських, про участь яких у параді було оголошено раніше,…

20 хв. ago

Джо Байден відвідає похорони Папи Римського Франциска 26 квітня — CBS News

Колишній президент США Джо Байден, який підтримував тісні робочі та особисті відносини з Папою Римським…

30 хв. ago

ЄБРР надає кредит 270 млн євро НАК “Нафтогаз України” на створення стратегічних резервів газу

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії…

38 хв. ago

На сході України з січня РФ втратила вже понад 800 танків — речник ОСУВ “Хортиця”

Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомляв, що від початку 2025 року російські окупанти втратили на…

57 хв. ago

Спецпосланник Трампа Стів Віткофф і Путін обговорили відновлення прямих перемовин між Києвом і Москвою

Зустріч тривала декілька годин. За підсумками переговорів Путіна та Віткоффа є прогрес, заявили в РФ.

1 годину ago

Росіяни поширюють фейк про «облаву» ТЦК у церкві на Прикарпатті

Верифікувавши інформацію, Центр повідомляє, що насправді ролик знято в одному з сіл Івано-Франківської області.

1 годину ago