Думки киян щодо встановлення сккульптури розділилися.
Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Сьогодні вранці, 26 березня, кияни помітили на Андріївському узвозі пам’ятник Миколі Гоголю. Цікаво, що столичний урбаніст Віталій Селик зазначив, що жодних анонсів, обговорень і конкурсів щодо встановлення скульптури не було.
Журналістка телеканалу «Київ» самостійно вирушила до пам’ятнику, щоб розібратися в історії його створення.
Як вдалося з’ясувати, чимало киян таки знали про те, що сьогодні в столиці з’явиться Микола Гоголь.
Підпис на новому п’ядесталі повідомляє, що фігура була створена скульптором Борисом Довганем ще у 2008 році і це його подарунок місту Києву. Однак саме цей пам’ятник – не оригінал скульптури, а відтворення маленької фігури, яку зробив Борис Довгань.
Думки людей щодо встановлення пам’ятнику розділилися.
«Мені дуже подобається. По-перше, чудове місце. Тут прогулюється багато людей. По-друге, Гоголя зобразили таким молодим, творчим, натхненним. Чудово, що зробили такий пам’ятник», – зазначила киянка Ольга.
Однак інша пані Ольга, із якою поспілкувалася журналістка, наголосила, що скульптуру відтворили непропорційно.
«Якщо ви звернете увагу, то побачите, що торс нависає над ногами. Так ноги здаються вкороченим. Він так виглядає ніби “підстріленим”. Таке враження, що частину пам’ятнику ліпили з одного боку, а іншу – знаходили десь у кутках майстерні. Є дуже хороше античне правило: будь-яка скульптура має сприйматися на відстані. Цей пам’ятник не сприймається ні на відстані, ні під час того, як підходиш ближче. Пропорції не збережені», – розповіла пані Ольга.
До слова, Віталій Селик розкритикував встановлення пам’ятнику. В ефірі телеканалу «Київ» урбаніст наголосив, що зведення скульптур у міському просторі, особливо на таких цінних вулицях, як Андріївський узвіз, має обговорюватися з громадою.
«Я не заперечую, що громада могла б вирішити, що саме цей пам’ятник має стояти саме тут. Однак ми живемо у великому місті, тому все потрібно обговорювати», – наголосив Віталій Селик.
До слова, телеканал «Київ» звернувся до КМДА з питанням, звідки взявся цей пам’ятник. Наразі відповіді ще немає, однак, за нашими джерелами, скульптуру встановили представники Подільської РДА.
Водночас Віталій Селик припустив, що створення пам’ятнику – справа рук Олександра Брея, відомого колекціонера. Із паном Олександром теж вдалося поспілкуватися в ефірі телеканалу «Київ».
«Ініціатива йшла насамперед від самого Бориса Степановича Довганя, коли він вирішив подарувати місту цю скульптуру. Він був у мера Києва, який радо прийняв його та пообіцяв встановити. Борис Степанович також отримав від мера подяку», – зазначив колекціонер.
Сам Олександр Брей дуже хотів, щоб цю скульптуру встановили саме в Києві.
«Це такий був занедбаний куточок на Андріївському узвозі. А зараз там хоча б з’явилося щось красиве з приємною енергією», – розповів Олександр Брей.
Окрім цього, колекціонер зазначив, що до встановлення скульптури долучилася родина Бориса Довганя – його дружина, донька та онука. Також створенню пам’ятника посприяли друзі Бориса Степановича, небайдужі волонтери та митці. Допомогли й представники районної влади.
Водночас Олександр Брей запевнив, що встановлення пам’ятнику обговорювалося з громадою.
Фото: фейсбук
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…
У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…
Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…
Як з'ясували журналісти, з лютого 2022 щонайменше по липень 2024 року Izovaс та повʼязані з…
Доходи загального фонду державного бюджету України, зросли на $1 млрд порівняно з аналогічним періодом 2024…
Збій вплинув на обмін інформацією з банківською установою, що унеможливило вчасне проведення стандартних процедур перевірки…