Categories: Без рубрики

Стало відомо, як виглядатиме офісний центр на місці знесеного сухарного заводу в Протасовому яру

Забудовник обіцяв «реконструкцію з надбудовою», а в результаті повністю руйнує історичну будівлю.

На місці Київського сухарного заводу (Протасів яр, 3), який кілька днів тому почали розбирати будівельники, планують звести офісний комплекс Protasiv. Фото-візуалізації комплексу можна побачити на сайті компанії Yunakov Architects, яка є автором проекту «реконструкції».

Офісний центр матиме 8 поверхів, його загальна площа складатиме понад 7 тисяч квадратних метрів.

Знесення будівлі сухарного заводу почалося кілька днів тому; столичні правозахисники вважають, що воно є абсолютно незаконним. Як повідомили в ГО «Мапа Реновації», демонтаж має наступні порушення:

  • незаконно видані Містобудівні умови та обмеження, а відтак і дозвіл на будівельні роботи;
  • самочинне захоплення частини вулиці;
  • відсутність картки на порушення благоустрою та несвоєчасне встановлення інформаційного стенду.

В паспорті реконструкції заявлено, що її замовником є трикотажна фабрика «Роза», генпідрядник — «Альтіс-Констракшн», а автор проекту — «Творча майстерня «С.Юнаков», авторський нагляд здійснює архітектор Федір Юнаков.

Зазначимо, що на фото з паспорта реконструкції важко однозначно сказати, що це один і той же проект, що розробили в Yunakov Architects.

Зауважимо: одразу після того, як будівлю сухарного заводу почали зносити, місцеві активісти звернулися до правоохоронців; однак ті приїжджати відмовилися.

Натомість в КМДА заявили, що будівля заводу не мала статусу пам’ятки, проте вона знаходиться у межах історичного ареалу Києва. А відтак, будь-яке будівництво тут має бути узгоджене з Міністерством культури. У цьому відомстві поки не коментували знесення будинку.

Врятувати будівлю сухарного заводу вже навряд чи вдасться, оскільки знесення просувається швидко: кілька днів тому було розібрано більше половини конутрукцій. Окремо слід зауважити, що існують побоювання, що знесення заводу призведе до руйнації інших будівель поблизу, зокрема — Бактеріологічного інституту.

Комплекс сухарного заводу збудували у 1885-1886 роках: він включав зерносховище, хлібопекарню, склади і млин з паровою станцією. У 1930-х завод реконструювали під трикотажну фабрику імені Рози Люксембург.

Як зазначають містознавці, це була остання будівля в Протасовому Яру, яка збереглася з дореволюційних часів, не зазнавши значної реконструкції.

А нещодавно суд не зміг ухвалити рішення щодо законності зведення висоток Корбана у Протасовому Яру.

Фото: фейсбук, Yunakov Architects

Recent Posts

У Харкові троє хлопців позували з нацистським жестом на меморіалі жертвам Голокосту

У Харкові троє молодих хлопців спровокували антисемітський скандал. Молодики наробили фотографій з нацистським жестом біля…

8 хв. ago

Міноборони України розширило список бригад, з якими добровольці до 25 років можуть підписати контракт

Кількість бригад, до яких можуть приєднатись добровольці віком від 18 до 24 років за новим…

10 хв. ago

Українська мова відновлюється попри лінгвоцид. Мовний омбудсман прокоментував заяви Віткоффа про російськомовні території України

Урядовий уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув заяви спецпредставника президента США на Близькому…

12 хв. ago

Трамп розповів, коли очікує зустрічі з Путіним

Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає зустрічі з російським диктатором Владіміром Путіним після запланованої поїздки…

23 хв. ago

У ніч на 24 квітня росіяни атакували Україну: що наразі відомо про наслідки

У ніч на 24 квітня росіяни масово атакували Україну.

23 хв. ago

Суд залишив пам’яткоохоронний статус історичній будівлі на Набережно-Хрещатицькій 13

Суд залишив в силі охоронний статус старовинних лазень купця Бубнова на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13.

39 хв. ago