Categories: Без рубрики

Сто західних компаній експортували авіазапчастини до РФ через Індію

Понад сто західних компаній, зокрема аерокосмічний гігант Boeing, експортували до Індії деталі літаків, які потім потрапили до Росії.

Про це пише The Guardian.

Деталі могли перевозитися в 700 окремих вантажах, які містили різні предмети: від генераторів, датчиків, лопатей гвинтів і дисплеїв кабіни до невеликих гвинтів, болтів і фільтрів.

Більшість російських імпортерів, найімовірніше, є цивільними авіакомпаніями, включно з Utair, яка, як вважають у ЄС, також виступає як оборонний підрядник. Компанія отримала близько чверті вантажів.

“Немає жодних натяків на протиправні дії з боку західних компаній або на те, що вони знали про те, що їхня продукція переправляється до Росії індійськими фірмами”, – йдеться у публікації.

Прямий продаж авіаційних запчастин російським авіакомпаніям і фірмам заборонено Великою Британією та ЄС і жорстко обмежено владою США.

Аналіз даних індійської митниці, проведений Investigate Europe, показує, що станом на вересень минулого року товари все ще надходили до Росії через Індію, часто протягом кількох днів з моменту їхнього відправлення.

Очевидно, у період із січня 2023 року до вересня 2024 року близько десятка індійських посередників придбали деталі у західних фірм, які згодом доправили російським покупцям.

За даними митниці, з 2023 року американська Boeing відправила до Індії щонайменше 80 вантажів, які згодом були частково або повністю реекспортовані до Росії.

Більшість цих постачань, включно з кріпильними деталями, клапанами, паливними герметиками та акумуляторами, здійснювалися через індійського покупця Ascend Aviation. США застосували економічні санкції до компанії та її двох директорів 30 жовтня 2024 року за участь у “мережах ухилення від санкцій”. ЄС і Велика Британія санкції не запроваджували.

Митні дані також свідчать, що дочірня компанія Airbus Satair відправила 12 вантажів тій самій індійській фірмі в період з вересня 2023 до травня 2024 року. Згодом усі вантажі були відправлені російським покупцям, зокрема найбільшій авіакомпанії країни – державному Аерофлоту.

Близько 120 постачань, виявлених у митних даних, припало на дві британські компанії.

Компанію Step Aviation зареєстровано на громадянина Латвії. З понад 60 вантажів вартістю більш як $3 млн, які Step, очевидно, відправила індійській фірмі Shaurya Aeronautics, майже всі передали трьом покупцям у Росії. У жовтні США застосували економічні санкції до Shaurya за постачання Росії важливих деталей подвійного призначення. Ні Британія, ні ЄС не накладали санкції на Shaurya.

Інша фірма, ASL Aerospace, розташована в Девоні, попередньо, відправила близько 60 партій товарів з Великої Британії та США чотирьом індійським фірмам, які потім реекспортували до Росії. Згідно з даними митниці, ASL Aerospace відправила вантаж зі Сполученого Королівства до індійської фірми Agrim Aviation Private Ltd, який прибув у вересні.

1 листопада Agrim Aviation потрапила під санкції США за ймовірне перенаправлення продукції, виробленої у Штатах, для російської авіаційної промисловості. Як і у випадку з Shaurya, Британія і ЄС не ввели санкції проти компанії. Також немає жодних даних про те, що ASL Aerospace торгувала з Agrim після того, як США посилили експортний контроль проти індійської фірми.

Recent Posts

Море крові та трупів. На Netflix вийшов 5-й і фінальний сезон психологічного трилеру про маніяка “Ти” — що варто знати

Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…

9 години ago

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську, — Зеленський в інтерв’ю Шапіру

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…

9 години ago

З окупації повернули 21-річного хлопця, який опинився під загрозою примусового призову до армії РФ

Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.

9 години ago

Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністеркою Ліхтенштейну Бріґітте Гаас

Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…

9 години ago

Генсек НАТО Рютте закликатиме США не змушувати Україну прийняти мирну угоду проти її волі

Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…

9 години ago

Якщо ми хочемо запобігти новим звірствам путіна, ми повинні мати довгострокові гарантії безпеки для України — Джонсон

Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…

9 години ago