Популяція цих рослин в Україні поступово зникає.
Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) закликає містян телефонувати у поліцію, побачивши торговців пролісками, які невдовзі мають вийти на вулиці з «товаром». Відповідний допис організація розмістила у своєму Facebook.
В КЕКЦ нагадують, що ранньоквітучі проліски занесениі до Червоної книги України, але щороку незаконно реалізується близько 25 мільйонів одиниць цих квітів, з них у Києві — близько 1 мільйона.
«Торговці-браконьєри везуть незаконний товар в основному з Карпат і центральної частини України. Нерідко первоцвіти продаються торговцями з бульбами, що означає їх повне знищення в місцях зростання. Масовий збір і продаж первоцвітів — одна з головних (на рівні з рубкою дерев) причин зникнення пролісків, шафранів і інших рідкісних весняних рослин» — йдеться в дописі центру.
За даними екологів, з такими темпами винищення проліски на Київщині можуть повторити долю інших первоцвітів — сон-трави, популяція якої в області за останні 20 років фактично зникла через масове збирання.
«Захистити проліски та інші первоцвіти може кожен з вас вже сьогодні. Просто зателефонуйте в поліцію, якщо побачите торгівлю первоцвітами на вулицях або ринках свого населеного пункту. Поліція повинна покарати торговців по ст.160 (торгівля з рук у невстановлених місцях), якщо продають первоцвіти на вулиці, або по ст. 159 (торгівля незаконним товаром на ринках) Кодексу України про адміністративні правопорушення» — закликають в КЕКЦ.
Зазначимо, що штраф за продаж червонокнижних рослин в Україні складає від 510 до 3655 гривень; крім того, до відповідальності можуть притягувати і покупців.
Фото: Фейсбук
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.