Знесення Садиби Зеленських у Києві відбулось попри арешт будівлі, накладений в січні. Прокурори розпочали провадження.
Про це повідомляє київська міська прокуратура.
“На будівлю по вул. Кониського, 22 в січні 2024 року в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом умисного незаконного знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України), за клопотанням прокурорів був накладений арешт із забороною користування, розпорядження та відчуження”, – йдеться у повідомленні.
Однак, як зазначають в прокуратурі, 19 липня, попри арешт, невстановлені особи в порушення обмежувальних вимог із застосуванням важкої будівельної техніки зруйнували будинок по вул. Кониського, 22.
“На даний час встановлене місце знаходження техніки, яка була залучена під час знесення будівлі, до суду подано клопотання про її арешт. Важливо — будівля по вул. Кониського, 22 перебуває під арештом, і проведення будь-яких будівельних робіт там є незаконним”, – кажуть у відомстві.
За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва за фактом руйнування будівлі по вул. Кониського, 22 (колишня назва — Тургенєвська, 22) розпочато кримінальне провадження.
Дії осіб, які руйнували будинок, кваліфіковано як знищення майна, на яке накладено арешт (ч.1 ст. 388 КК України). Також розслідується проведення будівельних робіт всупереч накладеній забороні, яке кваліфіковано як самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці (ч.3 ст.197-1 КК України).
Прокурори клопотали про арешт оскільки згідно з генпланом м. Києва вказана земельна ділянка входить до меж історичного ареалу столиці. На проведення будівельних робіт потрібно погодження Міністерства культури та інформаційної політики України, якого не було. Відтак, у зв’язку з арештом будівлі, усі роботи мали бути зупинені.
Міський голова Києва Віталій Кличко назвав знищення будівлі цинічною провокацією. Про це він заявив у своєму телеграм-каналі.
За його словами, знесення будівлі відбулося за кілька днів після того, як до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА надійшов пакет документації щодо присвоєння уже знищеному будинку статусу пам’ятки.
Також мер Києва вважає несправедливими закиди на його адресу на кшталт: “Кличко зніс пам’ятку”.
“Чому обурені демонстранти не йдуть і не ставлять питань парламенту, який вже понад 5 років так і не ухвалив поданий містом законопроєкт, щоб столиця мала важелі впливу на недобросовісних власників старовинних будівель? Чому не звертаються до уряду, від якого місто вже стільки років вимагає повернути у власність громади будинок Сікорського, який перебуває на балансі Міноборони”, — заявляє міський голова столиці.
Кличко також вказує, що за останні роки влада Києва направила до Мінкульту “десятки звернень” про те, щоб занести понад півтори тисячі пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А втім, відомство внесло до цього реєстру близько сотні таких об’єктів.
“Окрема теж тема — реагування правоохоронних органів на випадки руйнувань забудовниками старовинних будівель. Коли відбувається в усьому боротьба і часто життєзабезпечення міста доводиться підтримувати не завдяки, а попри все, відбуваються руйнівні процеси. Руйнівні не тільки для будівель….”, — резюмував Кличко.
Зауважимо, що руйнування садиби сколихнуло активістів-памʼяткоохоронців, які прийшли до КМДА з плакатами та влаштували акцію протесту.
Раніше ми повідомляли, що представники Департаменту охорони культурної спадщини також обурені знесенням садиби та прибули на місце ще під час руйнування будівлі.
Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…
Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що цього тижня розкриє зміст запропонованого ним мирного…
Американські держслужбовці чинять опір вимогам Департаменту ефективності уряду (DOGE) та його керівника Ілона Маска щотижня…
Єгипет і Катар, які є посередниками в переговорах між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС про припинення…
На Харківщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів загинуло три людини, ще дві – отримали…
Через смерть Папи Римського Франциска Ватикан відклав канонізацію першого святого-міленіала Карло Акутіса, яка мала відбутися 27 квітня…