Фонд "Охматдиту", що зібрав 378 млн грн, був створений у 2020 році на квартирі адвокатки Оксани Соколовської, яка увійшла в наглядову раду.
KYIV, UKRAINE - AUGUST 6: OSB sheets cover broken windows in a damaged building of the ‘Okhmatdyt’ Hospital on August 6, 2024 in Kyiv, Ukraine. On July 8, Russian army hit the country’s largest Children’s Specialized Hospital ‘Okhmatdyt’ with a missile, resulting in the death of two people and the damage or destruction of hospital’s buildings. More than UAH 1 billion were collected for the reconstruction of the hospital. (Photo by Yan Dobronosov/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це розповіла в етері КИЇВ24 народна депутатка України від фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар.
Ми понад 12 років працюємо в опікунській раді “Охматдиту”. Формально вона досі існує. Але новий гендиректор лікарні у 2020 році сказав, що він інакше це бачить. Він перестав працювати з опікунами, тому що ми займалися питаннями прозорих процедур. А йому були потрібні гроші у фонді.
Нардепка зазначає, що зараз з’ясувалось, що у червні 2022 року був організований фонд, який зареєстрували у квартирі адвокатки Оксани Соколовської, яка щойно увійшла в наглядову раду. На її адресу був зареєстрований цей фонд.
За два роки його існування зібрали всього 22 тисячі грн пожертв, аж поки не сталася трагедія. Саме на цей рахунок потрапило 378 млн гривень.
“За кошти розгорілася боротьба, яка отримала ознаки ситуації, за яку соромно.”, — підсумувала нардепка.
Нагадаємо, 17 серпня генерального директора лікарні “Охматдит” у Києві Володимира Жовніра тимчасово відсторонили від виконання обов’язків. Міністр охорони здоров’я розповів, що нині Нацполіція вивчає факти, пов’язані з відновленням лікарні “Охматдит” та діями Благодійного фонду “Охматдит — здорове дитинство”. За цим фактом відкрили кримінальні провадження, триває внутрішня перевірка МОЗ. А також НАБУ проводить аналітичну роботу.
Раніше повідомляли, що 16 серпня генеральний директор лікарні “Охматдит” Володимир Жовнір розповів, що благодійний фонд, який отримав пожертви після російської ракетної атаки 8 липня, не буде переказувати кошти на основний рахунок лікарні.
Він публічно закликав благодійний фонд переказати всі зібрані кошти на відбудову лікарні. Тож нині «Охматдит» розглядає можливість розірвати відносини з фондом через їхні дії, які Жовнір називає «недобросовісними»
Натомість у заяві фонду на сайті йшлося про те, що всі кошти, які надіслали благодійники, залишаться на рахунках. Тож фонд готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні — медичне обладнання чи відновлення будівель, пошкоджених внаслідок російської атаки. Однак офіційні запити від лікарні не надходили.
Відомо, що загалом Благодійний фонд “Охматдит — здорове дитинство” зібрав 378 мільйонів гривень.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.