Categories: Без рубрики

Суд дозволив забудовнику не відновлювати історичну будівлю на Рейтарській в центрі Києва

Шевченківський районний суд Києва дозволив девелоперській компанії «Нест» не відновлювати зруйновану частину памʼятки архітектури на вулиці Рейтарській, 37

Про це повідомив активіст-памʼяткоохоронець Дмитро Перов.

Місцеві мешканці й активісти вимагали в забудовника через суд відновити будинок Київського повітового земства 1913 року власним коштом.

“Суддя Олег Савицький відмовив у задоволенні позову місцевих мешканців та активістів щодо відновлення Будинку Київського повітового земства, 1913 р. Останній — забудовник встиг частково зруйнувати торік восени”, – написав Перов у Facebook.

Будинок Київського повітового земства, зведений у 1913 році, має статус памʼятки архітектури, а ділянка є пам’яткою археології національного значення «Культурний шар «Міста Ярослава» 11–13 століть».

За даними Мінкульту, у 2011 році розділили комплекс будівель на три частини: Рейтарська, 37-А, Рейтарська, 37-А’ (флігель) і Рейтарська, 37-Б. Частину будинку на вулиці Рейтарська, 37-А занесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Флігель на вулиці Рейтарська, 37-А’ і частину садиби за адресою вулиця Рейтарська, 37-Б в реєстр не занесли.

У вересні 2023 року, вже після того, як забудовник почав зносити флігель, Мінкульт надав статус пам’ятки місцевого значення для всієї будівлі – вулиця Рейтарська, 37-А і Рейтарська 37-А’.

«На момент початку демонтажу флігеля в травні 2023 року він не мав жодного охоронного статусу, а проєкт будівництва мав необхідні дозволи й погодження згідно з чинним законодавством», – коментують у «Нест».

Компанія-забудовник через суд вимагає позбавити будинок Київського повітового земства статусу памʼятки історії.

На цій ділянці компанія «Нест» хоче звести бізнес-центр Reiter Hall.

Активісти застерігають, що будівлю-пам’ятку збираються знести під виглядом реставрації. Девелопер натомість запевняє, що проєктом передбачена лише реставрація фасадної будівлі за адресою вулиця Рейтарська, 37-А.

Що відомо про забудовника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, ТОВ “РЕЙТАРСЬКЕ” (пов’язують з будівельною компанією “НЕСТ”) зареєстрували понад 16 років тому у Києві. У жовтні 2021 року АМКУ дав дозвіл, щоб брати Вадим та Володимир Трофименки купили 50% цієї компанії у громадянина Австрії та власника страхової компанії UNIQA Карла Буркгарда. Наразі, ТОВ “РЕЙТАРСЬКЕ” входить до сфери їх впливу разом із компанією “НЕСТ” та мережею кінотеатрів “Мультиплекс”.

Як відомо з відкритих джерел, брати Трофименки родом із Запоріжжя. Вони інвестують у купівлю старовинних будинків та трансформують їх у бізнес-центри. Найбільш відомі їх проєкти – це комплекси “Покровський Посад”, “Ренесанс”, “Айсберг”, “Пори року”, “Смарагдовий”.

У 2002-2012 роках Вадим Трофименко був нардепом. Спочатку він пройшов у ВР від “Нашої України”, а потім – від “Блоку Юлії Тимошенко”.

Recent Posts

23 квітня відбудеться новий раунд мирних переговорів у Лондоні — Зеленський

Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.

6 хв. ago

Український кардинал Микола Бичок розповів про участь у виборах Папи Римського

Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…

11 хв. ago

Уповноважений розповів, скільки українців офіційно вважаються зниклими безвісти

З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…

22 хв. ago

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.

32 хв. ago

Путін пропонує двосторонні переговори з Україною щодо припинення ударів по цивільних об’єктах — Пєсков

Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».

53 хв. ago

Путін визнав удар по цивільному об’єкту в Сумах, але знайшов цинічне «виправдання»

Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.

1 годину ago