Після суперечки між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським в Білому домі говорять про те, що зустріч Трампа і Путіна, яка завжди була на порядку денному, тепер прискорюється.
Про це пише CNN.
Для досвідчених дипломатичних оглядачів різкі випади президента США Дональда Трампа на адресу Володимира Зеленського в Овальному кабінеті були «спланованим політичним пограбуванням», пасткою, влаштованою адміністрацією Трампа з метою дискредитації українського лідера та усунення його як перешкоди на шляху до того, що буде далі, пише CNN.
Незалежно від того, було це організовано чи ні, Москва, яка з радістю відреагувала на скандал в Білому домі, тепер очікує, що переговори, спрямовані на відновлення відносин між США та РФ, продовжаться, навіть прискоряться, в найближчі тижні.
Публічно про це ще нічого не оголошено. Але в приватних розмовах говорять про те, що зустріч Трампа і Путіна, яка завжди була на порядку денному, тепер прискорюється.
У Москві також знову з’явився оптимізм щодо того, що через розбіжності Зеленського з Трампом і його командою складні переговори про припинення війни в Україні відійдуть на другий план перед низкою потенційно прибуткових російсько-американських економічних угод, які вже обговорюються за зачиненими дверима.
CNN стало відомо, що зараз триває підготовка до другого раунду переговорів між американцями та росіянами, який має відбутися незабаром, можливо, також у Саудівській Аравії.
Ключовий економічний представник Кремля на переговорах Кіріл Дмітрієв заявив CNN, що співпраця зі США може «включати енергетичні» угоди, але жодних подробиць не було оголошено.
Окремо Financial Times повідомляє, що були спроби залучити американських інвесторів до перезапуску російського газопроводу «Північний потік-2» до Європи, який Німеччина зупинила на початку російського вторгнення в Україну.
Дмітрієв закликав адміністрацію Трампа і Росію почати «будувати краще майбутнє для людства» і «зосередитися на інвестиціях, економічному зростанні, проривах у сфері штучного інтелекту» і довгострокових спільних наукових проєктах, таких як «дослідження Марса», навіть опублікувавши на платформі соціальної мережі Ілона Маска «X» високотехнологічну комп’ютерну графіку, що демонструє уявну спільну місію США, Росії та Саудівської Аравії на Марс на борту, як видається, ракети Space X.
«Якщо відкинути численні ризики, то очевидно, що бізнес з РФ, яка, до речі, посідає четверте місце у світі за запасами рідкісноземельних елементів (що набагато більше, ніж має Україна), може принести величезні прибутки. Це, безумовно, приваблює меркантильного президента Трампа, чиє невпинне прагнення до вигідної угоди використовується російською державою. Але те, що спостерігається з моменту інавгурації Трампа в січні, схоже, стосується набагато більшого, ніж гроші, а саме фундаментального перезавантаження відносин між США і Росією», — пише CNN.
Водночас адміністрація Трампа ризикує відвернутися від західних союзників, залишивши Європу ізольованою в умовах сейсмічної зміни глобальної позиції Вашингтона.
Навіть Кремль, дещо приголомшений швидкістю розвитку подій, публічно взяв це до відома.
Але чому президент США обрав Кремль, а не традиційних партнерів Америки, залишається предметом інтенсивних спекуляцій.
Багато з них, як і часті припущення про те, що Трамп є агентом Кремля або пов’язаний з Путіним, не мають під собою жодних доказів.
«Можливо, права ідеологічна фантазія США про те, що Росія є природним союзником США в майбутньому протистоянні з Китаєм і може бути відірвана від свого найважливішого спонсора, мотивує драматичний геополітичний зсув Вашингтона. Але для багатьох спантеличених спостерігачів обидва пояснення надзвичайного повороту Трампа до Кремля здаються однаково недоречними. Зазвичай напружені, якщо не відверто ворожі, відносини між США і росією, схоже, вступають у нову і радикальну фазу», — підсумовують у CNN.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…