У пʼятницю, 17 листопада, температура Землі вперше перетнула критичну межу і піднялася на понад 2 °C вище за доіндустріальний період. Вчені припускають, що такий температурний показник може призвести до незворотних наслідків для планети.
Про це повідомила заступниця директора Служби зі зміни клімату Copernicus Саманта Берджесс.
Так, глобальна температура в п’ятницю, 17 листопада, була в середньому на 1,17 °C вищою за рівень 1991—2020 років, що зробило цей день найтеплішим за всю історію спостережень.
Якщо порівняти з показниками доіндустріальних 1850—1900 років — до того, як люди почали спалювати викопне паливо у великих масштабах і змінювати природний клімат Землі, — температура була на 2,06 °C нижчою.
Панікувати не слід — підвищення температури було тимчасовим. Це не означає, що тепер світ перебуває в постійному стані потепління на понад два градуси. Водночас це є ознакою, що на планеті стає дедалі спекотніше — й цілком імовірно, наслідки кліматичної кризи буде важко або неможливо усунути.
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.
Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…
Зранку 22 квітня росіяни з невідомої зброї завдали удару по приватному сектору Мирнограда на Донеччині.
Прем'єр-міністр Угорщини повідомив, що проголосував проти України в ЄС, бо це "знищить угорську економіку".