Вимкнення світла в Україні можуть тривати влітку.
KYIV, UKRAINE - MAY 15: A general view from a street after power outages have started as a result of Russian rocket attacks on Ukrainian infrastructure in Kyiv, Ukraine on May 15, 2024. Ukrenergo, an electricity transmission system operator, has introduced controlled emergency outages for industrial and residential consumers in all regions of the country. On 16 May, the restrictions will be in effect from 00:00 and throughout the day throughout Ukraine for household and industrial consumers since controlled outages are more predictable for consumers and make the operation of the power system safer, according the company's statement. (Photo by Danylo Antoniuk/Anadolu via Getty Images)
Про це повідомили в Укренерго.
Голова Наглядової ради Укренерго Юрій Бойко розповів, що російські атаки зруйнували понад 8 гігаватів електричних потужностей, що складає 40% усіх у системі.
Які це має наслідки, легко уявити. Давайте припустимо, що на 40% зменшилося постачання автомобільного пального чи продуктів харчування. Чи вплине це на відповідні ринки? Легко передбачити, що виникне дефіцит цих продуктів, ажіотажний попит, зростання цін тощо. Саме так сьогодні виглядає ринок електроенергії. Цієї весни ворог зосередився на знищенні маневрових потужностей, які покривають піки споживання. В енергосистемі наразі не залишилося жодної теплової електростанції, яка б не була пошкоджена або зовсім зруйнована.
Крім того, дефіцит електроенергії в Україні виник через те, що додатково не працюють дві електростанції. А частка виробництва ТЕС ледве сягає 5%.
Сьогодні також дуже рятують сонячні станції, яких свого часу у нас побудували навіть з надлишками, і за нормальних умов роботи енергосистеми їх доводилося обмежувати у видачі потужності в мережу. Тепер вся ця потужність в системі споживається і дозволяє дещо пом’якшити наслідки ворожих обстрілів. Зараз довгий світловий день. Завдяки цьому сонячні електростанції в значній мірі покривають вранішній пік споживання електрики. Завдяки сонцю нам навіть вдається в деякі дні кілька годин на добу працювати без дефіциту енергії. З вечірнім піком споживання складніше. Максимум споживання припадає на час, коли сонце вже сідає (21-22 година) і не може дати достатньо енергії. Тож ввечері дефіцит електроенергії і, як наслідок, обмеження її споживання, є більш жорсткими, ніж вранці.
Однак, за словами голови Наглядової ради, влітку є великий попит на електроенергію. Навантаження на енергосистему зросте, коли почнеться літня спека.
Досвід показує, що можна багато разів закликати населення до ощадливого споживання, проте люди все одно увімкнуть кондиціонери. І це примусить енергетиків вдаватися до регулярних відключень. Тому слід готуватися до того, що обмеження споживання надовго стануть частиною нашого життя.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів визначив об’єкти, які забезпечуватимуть електропостачанням у пріоритетному порядку. Серед них, зокрема, територіальні центри комплектування.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.