В Православній Церкві України перевірятимуть священників УПЦ МП, які виявили бажання приєднатися до неї. Це необхідно, щоб запобігти руйнуванню ПЦУ зсередини.
Про це заявив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.
“Ми бачимо тенденцію, що священники починають розуміти та усвідомлювати, втрачають страх. Їх залякували, їх купляли, але поступово священники починають підтримувати рішення своїх громад та долучаються до ПЦУ”, – зазначив Предстоятель.
Епіфаній зазначив, що останнім часом православні громади долучаються до ПЦУ разом із настоятелями. Якщо священник не проповідував відкрито ідеологію “русского мира”, не заплямував себе цією ідеологією, то його приймають.
“Щодо цього можна пересвідчитись дуже легко – зі слів громади. Коли громада вирішує про перехід, і священник підтримує громаду, це засвідчує, що він є патріотом, хоч і перебував певний час у складі московського патріархату. Я переконаний, що там ще є багато священників, які є патріотами України. Звичайно, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології “русского мира”. Тоді й буде відповідне рішення щодо їхнього прийняття до складу ПЦУ. Я бачу і чую, що українське суспільство турбується про це. Тому ми будемо перевіряти, робити все задля того, щоб такі люди, прийшовши до української церкви, не руйнували її зсередини”, – підкреслив предстоятель ПЦУ.
Раніше ми вже розповідали, приєднання парафій УПЦ МП до ПЦУ має бути в рамках закону. Про це розповів митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко. Священик наголосив, що приєднання має бути мирним і досягатися шляхом переговороів.
Фото: Відкриті джерела
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…
Папа Римський Франциск на Великдень 20 квітня зустрівся у Ватикані з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Росія висунула звинувачення полоненому австралійцю Оскару Дженкінсу, який воював на боці України як доброволець.