Тайвань прискорює розробку планів дій на випадок надзвичайних ситуацій на тлі наростальних загроз з боку Китаю і використовує для цього український досвід.
Про це пише Reuters.
“Ми хочемо навчитися з перших вуст, як приватні компанії допомогли Україні зміцнити стійкість уряду та суспільства у воєнний час”, – сказав високопосадовець з питань безпеки Тайваню, який побажав залишитися анонімним через чутливість теми.
Посадовець зазначив, що в Україні компанії, такі як Uber і Microsoft, продовжували надавати критично важливі послуги навіть під час війни.
Серед ідей, які Тайвань запозичує з досвіду України:
За словами чиновника, уряд Тайваню працює над тим, щоб налагодити співпрацю між тайванськими та українськими компаніями, аби тайванські підприємства могли швидше адаптувати свої плани реагування.
“У нас є воля до боротьби, а тепер ми повинні також детально проаналізувати нашу готовність до неї”, – зазначив посадовець.
Він також додав, що Тайвань модернізує систему повітряної тривоги та укриттів, враховуючи досвід Північної Європи та країн Балтії.
Цього тижня в Тайбеї відбувся закритий семінар щодо підготовки до надзвичайних ситуацій, включно з накопиченням запасів і навчаннями з цивільної оборони. У ньому взяли участь високопосадовці з безпеки Тайваню та дипломати зі США, Японії та Австралії.
Енді Хандер, голова Американської торговельної палати в Україні та один із доповідачів на семінарі, наголосив, що уряд Тайваню має створити резервні онлайн-системи. Він навів приклад російських кібератак, спрямованих на паралізацію української інфраструктури ще до перших ракетних ударів.
“Якщо під час Другої світової війни найбезпечнішим місцем для критичної інфраструктури були тунелі, то сьогодні – це хмари (cloud-сервіси)”, – сказав Хандер, додавши, що платіжні системи, такі як Mastercard і Visa, продовжували працювати в Україні, забезпечуючи фінансову стабільність.
“Технології, банківська система, продовольство, доставка, роздрібна торгівля – як забезпечити роботу економіки в кризовий період?” – підсумував він, відповідаючи на запитання щодо підготовки Тайваню.
«Уроки містера Пінгвіна» (The Penguin Lessons) – це драматична стрічка 2024 року, заснована на реальних…
«Kneecap» – це ірландський комедійний байопік, який розповідає про походження реального ірландськомовного реп-гурту Kneecap. Фільм…
«Місія неможлива: Фінальна розплата» (Mission: Impossible – The Final Reckoning) – це восьма частина культової…
«Пункт призначення: Родове прокляття» (Final Destination: Bloodlines) – це шостий фільм у культовій серії жахів…
Орбан поскаржився на "безпрецедентну атаку служб безпеки проти Угорщини в останні дні".
У Києві в Національному центрі «Український Дім» 22 травня розпочнеться виставка «ПроЗорі», присвячена творчості культових київських художників — Ади…