Categories: Без рубрики

Тайвань вивчає досвід України для планування дій у разі загрози з боку Китаю

Тайвань прискорює розробку планів дій на випадок надзвичайних ситуацій на тлі наростальних загроз з боку Китаю і використовує для цього український досвід.

Про це пише  Reuters.

“Ми хочемо навчитися з перших вуст, як приватні компанії допомогли Україні зміцнити стійкість уряду та суспільства у воєнний час”, – сказав високопосадовець з питань безпеки Тайваню, який побажав залишитися анонімним через чутливість теми.

Посадовець зазначив, що в Україні компанії, такі як Uber і Microsoft, продовжували надавати критично важливі послуги навіть під час війни.

Серед ідей, які Тайвань запозичує з досвіду України:

  • включення мереж супермаркетів до державної системи розподілу продовольства у кризових ситуаціях;
  • використання таксі для медичних екстрених випадків, таких як донорство крові, якщо система охорони здоров’я перевантажена.

За словами чиновника, уряд Тайваню працює над тим, щоб налагодити співпрацю між тайванськими та українськими компаніями, аби тайванські підприємства могли швидше адаптувати свої плани реагування.

“У нас є воля до боротьби, а тепер ми повинні також детально проаналізувати нашу готовність до неї”, – зазначив посадовець.

Він також додав, що Тайвань модернізує систему повітряної тривоги та укриттів, враховуючи досвід Північної Європи та країн Балтії.

Цього тижня в Тайбеї відбувся закритий семінар щодо підготовки до надзвичайних ситуацій, включно з накопиченням запасів і навчаннями з цивільної оборони. У ньому взяли участь високопосадовці з безпеки Тайваню та дипломати зі США, Японії та Австралії.

Енді Хандер, голова Американської торговельної палати в Україні та один із доповідачів на семінарі, наголосив, що уряд Тайваню має створити резервні онлайн-системи. Він навів приклад російських кібератак, спрямованих на паралізацію української інфраструктури ще до перших ракетних ударів.

“Якщо під час Другої світової війни найбезпечнішим місцем для критичної інфраструктури були тунелі, то сьогодні – це хмари (cloud-сервіси)”, – сказав Хандер, додавши, що платіжні системи, такі як Mastercard і Visa, продовжували працювати в Україні, забезпечуючи фінансову стабільність.

“Технології, банківська система, продовольство, доставка, роздрібна торгівля – як забезпечити роботу економіки в кризовий період?” – підсумував він, відповідаючи на запитання щодо підготовки Тайваню.

Recent Posts

Дружба людини і тварини. 15 травня у прокат виходить фільм «Уроки містера Пінгвіна»

«Уроки містера Пінгвіна» (The Penguin Lessons) – це драматична стрічка 2024 року, заснована на реальних…

9 години ago

Бунтівники з політичною позицією. 15 травня у прокат виходить однойменний байопік про ірландський реп-гурт Kneecap із Майклом Фассбендером

«Kneecap» – це ірландський комедійний байопік, який розповідає про походження реального ірландськомовного реп-гурту Kneecap. Фільм…

9 години ago

Сучасна Одіссея в стилі Джеймса Бонда. 17 травня стартує допрем’єрний показ «Місія неможлива: Фінальна розплата» із Томом Крузом

«Місія неможлива: Фінальна розплата» (Mission: Impossible – The Final Reckoning) – це восьма частина культової…

9 години ago

15 травня у прокат виходить фільм жахів «Пункт призначення: Родове прокляття» — шоста частина культової горрор-франшизи

«Пункт призначення: Родове прокляття» (Final Destination: Bloodlines) – це шостий фільм у культовій серії жахів…

9 години ago

Орбан знову звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи Угорщини

Орбан поскаржився на "безпрецедентну атаку служб безпеки проти Угорщини в останні дні".

9 години ago

Ада Рибачук, Володимир Мельніченко, Федор Тетянич, Валерій Ламах та Флоріан Юр’єв. У Києві відбудеться виставка «ПроЗорі» про плеяду київських митців

У Києві в Національному центрі «Український Дім» 22 травня розпочнеться виставка «ПроЗорі», присвячена творчості культових київських художників — Ади…

9 години ago