Американський журналіст Такер Карлсон заявив, що Україна буцімто перепродає зброю, яку США надають як військову допомогу, мексиканським картелям.
Television personality Tucker Carlson speaks at the Turning Point Action conference in West Palm Beach, Florida, US, on Saturday, July 15, 2023. The Federal Election Commission reports due Saturday for the second quarter of 2023 will also show which Republicans are mounting a serious challenge to former President Donald Trump for the GOP nomination. Photographer: Eva Marie Uzcategui/Bloomberg via Getty Images
Про це він заявив під час свого подкасту з відставним офіцером армії США Деніелом Девісом.
За словами Карлсона, те, що Україна «перепродає» американську зброю мексиканським картелям, — це начебто факт, а не домисли чи спекуляції.
«Українські військові продають велику частину зброї, яку ми їм даємо, до половини від загальної кількості. І це не мої здогадки. Це факт. Не домисли. Вони продають її, а потім її виявляють у наркокартелів на нашому кордоні. Це злочин», — заявив Карлсон.
Він також додав, що американські спецслужби знають про це, а ЦРУ начебто отримує від цього прибутки, однак Карлсон додав, що конкретно цей факт він не може підтвердити.
«Ніхто про це не говорить, ніби жоден американець цього не знає. Ми надсилаємо цю зброю в Україну на мільярди, сотні мільярдів доларів, її крадуть, а потім перепродають нашим ворогам», — додав він.
Центр протидії дезінформації (ЦПД) публікував аналітичний звіт щодо чорного ринку зброї та російських фейків навколо нього.
Андрій Коваленко наводить декілька тез зі звіту:
«01.08.2022 року російські 3MI та Telegram-канали, з посиланням на мексиканський теле- канал Milenio Televisión, опублікували відео стосовно нібито продажу українського озброєння
представникам мексиканського наркокартелю Golfo. У матеріалі йдеться про десятки американських гранатометів М136, автомати «АК-47», ПТРК Javelin, які США постачали Україні. Зі слів мексиканського каналу, мова про Javelin і те, що його можна знайти на «чорному ринку», на якому їхня ціна коливається від $20 до $60 тисяч.
Проте в сюжеті ведуча помилилась та назвала протитанковий гранатомет М136 АТ4 «Джавеліном». Дане уточнення важливе, оскільки гранатомет АТ4 вже знаходиться у масовому виробництві з 1980-х років, а загальна кількість вироблених одиниць наразі перевищує 600 тисяч. При цьому, вартість такого гранатомета становить від 1500$ до 2000$. Сам гранатомет був придбаний на «чорному ринку» Північної Америки, а не поставлений з Європи чи України.
Втім, Росія перекрутила інформацію тоді і запустила її різними мовами. На жаль, цей фейк вкотре оживив Карлсон» , — пояснює Коваленко.
Нагадаємо, що раніше Такер Карлсон назвав президента України Володимира Зеленського «диктатором», який нібито «гнобить християн, забороняє рідну мову і книги» в Україні.
Українські військові вперше знищили російський локомотив. Відео з моментом удару показали у ЗСУ.
На столичному Подолі біля кінотеатру "Жовтень", де сьогодні, 19 квітня, стартував ЛГБТК кінофестиваль "Sunny bunny",…
Майбутній спільний інвестиційний фонд України та США матиме право інвестувати як у розробку родовищ корисних…
Пов'язана із Росією мережа сайтів Portal Kombat почала поширювати дезінформацію проти американського військово-промислового комплексу.
Компанія Tesla відкладає запуск свого «доступного» за ціною електромобіля в Сполучених Штатах щонайменше на декілька…
У Києві поліція затримала ще двох підозрюваних у побитті військового у Гідропарку. Загальна кількість затриманих…