Categories: Без рубрики

Тарифи Трампа можуть підірвати оборонну промисловість США – Politico

Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки.

Про це пише Politico.

За даними видання, тарифна політика Трампа може призвести до перебоїв у глобальних ланцюгах постачання, на створення яких Пентагон витратив десятиліття, та зробити американську зброю значно дорожчою.

На думку десятка дипломатів, законодавців, чиновників і аналітиків оборонної промисловості, американський підхід, заснований на принципі “все робимо самі”, може змусити союзників США шукати альтернативні шляхи забезпечення власної безпеки, зменшуючи залежність від американського військово-промислового комплексу. Це завдасть удару по галузі, яка забезпечує зброєю більшу частину світу, руйнуючи довіру та передбачуваність глобальних оборонних відносин, які тривалий час приносили користь Вашингтону та його союзникам.

“Білий дім у своєму указі про запровадження тарифів заявив, що США повинні виробляти деталі “без надмірної залежності від імпорту ключових ресурсів”. Але це набагато легше написати в документі, ніж зробити. 

Пентагон витратив десятиліття на створення, фінансування і розвиток глобальної мережі постачальників і компаній, які тепер зіткнулися з тарифами. Не маючи винятків для оборони, адміністрація може звести нанівець значну частину цієї роботи, затримуючи виробництво зброї американського виробництва для країни та інших покупців“, – йдеться в матеріалі.

Глобальні тарифи – від 20% на імпорт з Європейського Союзу до 10% на товари з Великої Британії та Австралії – ймовірно, підірвуть оборонну співпрацю. Це ставить під загрозу спільні військові проєкти, зокрема виробництво винищувача F-35, систем протиповітряної оборони та будівництво атомних підводних човнів.

“Буде дефіцит поставок за принципом “око за око”, наші союзники та партнери відповідатимуть“, – сказав колишній співробітник Пентагону Білл Грінволт, який займався закупівлею озброєнь.

Деякі потенційно життєво важливі товари або коштуватимуть набагато дорожче, ніж раніше, або їх просто не буде“, – наголосив він.

Ми розраховуємо на те, що США постачатимуть нам найкраще обладнання, але Європа прагне зменшити залежність від американських деталей і зміцнити власний оборонний потенціал“, – заявив один з європейських чиновників.

Одна особливо багатообіцяюча ініціатива часів Байдена, яка об’єднала Австралію, Великобританію і США для будівництва атомних підводних човнів та обміну технологіями, може закінчитися, якщо ціни на запчастини стануть надто високими“, – повідомили у виданнію

Сенатор Марк Келлі підкреслив складність оборонного виробництва та зазначив, що через нові тарифи продукція американської військової промисловості може неодноразово обкладатися митами в процесі виробництва.

Ціни зростатимуть, і, відповідно, оборонний бюджет США теж має зрости, щоб зберегти нинішній рівень боєздатності“, – зазначив Келлі.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження мит на товари з усього світу, які ввозитимуться до Сполучених Штатів. Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США становитиме 10%. Але для країн Євросоюзу вона становитиме 20%, для Китаю – 34%, для Південної Кореї – 25%, для Японії – 24%, для Індії – 26%.

Recent Posts

Культурний тиждень у Києві. Дайджест мистецьких подій із 26 травня до 1 червня

Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…

3 години ago

Розказав про “утиски християн”. Такер Карлсон записав подкаст із ексдепутатом Новинським

Американський подкастер Такер Карлсон взяв інтерв’ю у колишнього депутата «Опозиційного блоку» та «Партії регіонів» Вадима…

3 години ago

Україна готується до саміту “Групи семи” в Канаді — Зеленський

Міністерство закордонних справ готується до участі України до саміту у форматі "Групи семи" (G7), який…

4 години ago

Іран і США провели новий раунд ядерних переговорів у Римі за посередництва Оману

Іран та Сполучені Штати провели черговий етап перемовин щодо ядерної програми Тегерана. Зустріч відбулася в Римі за участі посередника —…

4 години ago

Ексміністрові охорони здоров’я Максиму Степанову оголосили ще одну підозру

Колишній директор ДП «Поліграфкомбінат» отримав нову підозру у межах міжнародного розслідування про махінації з паспортами.

4 години ago

У Європі та США заявили про викриття російської кіберзлочинної мережі

Правоохоронці зі США, Німеччини, Франції, Канади, Великої Британії, Данії та Нідерландів у межах спільної операції…

4 години ago