4,6 млн військовозобов'язаних, призовників та резервістів оновили свої облікові дані. Значно зросла кількість мобілізованих по рекрутингу.
мобілізація Ukrainian military ID on the background of pixel camouflage uniforms.
Про це повідомляє речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в коментарі для NV.
Більш як 2 місяці тому набрав чинності новий закон про мобілізацію, а від дедлайну для оновлення військово-облікових даних пройшло вже 1,5 тижня.
Згідно з даними на 17 липня — 4,6 млн військовозобов’язаних, призовників та резервістів оновили свої облікові дані, а для порушників починаючи з 16 липня запрацювали значно підвищені штрафи за нехтування своїми обов’язками.
За словами Лазуткіна, зараз темпи мобілізації зросли, порівняно з тими, які були наприкінці зими або на початку весни.
Головне, щоб цей темп не було втрачено, і щоб дійсно відбувалося системне поповнення. 4,6 млн військовозобов’язаних оновили свої дані. Це говорить вже про те, що є база, з якою можна працювати.
Речник МО наголосив, що нині кількість тих, хто оновив свої військово-облікові дані, значно перевищує потреби війська на тепер.
Станом на зараз, гострої потреби у зниженні мобілізаційного віку немає. Але ситуація на війні залежить від багатьох чинників і це може змінюватися. Наразі ми не бачимо такої необхідності.
18 травня 2024 року набув чинності закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Документ передбачає багато змін, в тому числі й зниження призовного віку. У 2024 році в Україні призовний вік знизився із 27 до 25 років.
У Міноборони пояснили, які ще зміни передбачає закон:
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…