Мережею "Тікток" розлетілися відео, де користувачі стверджують, що нібито усі жінки з іменем Тетяна мають змінити його на "Горпина" з 1 січня. Так начебто вимагає новий закон.
BRAZIL - 2024/01/01: In this photo illustration, the Fake News logo seen displayed on a laptop. (Photo Illustration by Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Фейк спростовує Центр протидії дезінформації (ЦПД).
“Тетяни, не хвилюйтеся! Верховна Рада поки не перейменовує вас на Горпин. Вражає активність поширення фейків: відео у тіктоці з цим абсурдом вже переглянули 2,2 мільйона разів“, — прокоментували в центрі.
Фейкові відео швидко стали вірусними у телеграм-каналах та тіктоці завдяки підтримці ворожих ресурсів. Користувачі застосунку “Тікток” почали активно поширювати цей наратив та обурюватися, стверджуючи, що “дерусифікація переходить усі межі”.
Інформація, яку активно поширюють ворожі ресурси — фейк. Верховна Рада України не розглядала подібний законопроєкт, адже його не існує. Втім, інформацію підхопили російські канали, намагаючись дискредитувати українську владу.
Нагадаємо, що в Албанії заборонили мережу “Тікток” на 1 рік після того, як уряд звинуватив платформу у розпалюванні ворожнечі серед підлітків.
Компанія Tesla відкладає запуск свого «доступного» за ціною електромобіля в Сполучених Штатах щонайменше на декілька…
У Києві поліція затримала ще двох підозрюваних у побитті військового у Гідропарку. Загальна кількість затриманих…
Угорський уряд почав розсилати бюлетені для національної консультації, в рамках якої громадян країни опитують щодо…
Нинішній уряд Німеччини перешкоджає постачанню Туреччині близько трьох десятків винищувачів Eurofighter через ситуацію із затриманням…
Під час переговорів щодо угоди про надра між Україною та США зараз не йдеться про…
Ізраїль не відкидає атаки на ядерні об'єкти Ірану в найближчі місяці.